Uwaga! Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczka), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej

W kwietniu w  Siedleminie odbył się już po raz XIII konkurs recytatorski „Akademia pana Brzechwy i Tuwima”. Naszą szkołę reprezentowała m.in. uczennica VI klasy – Magdalena Kiszel. GIG-ant postanowił przeprowadzić wywiad z naszą recytatorką.

GIG-ant: Jaki tekst mówiłaś?
M.K.:
Jan Brzechwa - "Rozmawiała gęś z prosięciem" .

GIG-ant: Udało zająć ci się jakieś miejsce?
M.K.:
Tak, wygrałam !(były trzy pierwsze miejsca i trzy wyróżnienia).

GIG-ant: Od jak dawna mówisz wiersze? Co lub kto się do tego zachęcił?
M.K.:
Zaczęło się rok temu, na poprzedniej "Akademii pana Brzechwy i Tuwima" , to był mój pierwszy konkurs recytatorsko- aktorski.

GIG-ant: Czy traktujesz to jako pasję?
M.K.:
W czwartej klasie na języku polskim mieliśmy wcielić się w postacie z lektury "Ania z Zielonego Wzgórza". Ja wcieliłam się w Anię, opowiadałam o jej życiu jako ona i to mi się bardzo spodobało i myślę, że innym też. Bardzo lubię wcielać się w różne postaci, a recytatorstwo i aktorstwo to jedne z moich pasji .

GIG-ant: Kogo lub jakie teksty lubisz recytować najbardziej?
M.K.:
Najbardziej lubię recytować teksty rymowane - te, gdzie są postaci, w które mogę się wcielić i jak najwięcej pokazywać . Wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima są dla mnie najlepsze.

GIG-ant: Oprócz recytacji co lubisz robić w wolnym czasie? Jakie są twoje osobiste pasje?
M.K.:
W wolnym czasie robię dużo rzeczy, ale najczęściej jeżdżę na rolkach, maluję , rysuję, spotykam się z kolegami, aby pojeździć na rolkach, deskorolce. Ostatnio zaczęłam interesować się też jazdą figurową na rolkach i wrotkach. Jazda na rolkach to moja największa pasja; robię to od szóstego roku życia i nigdy nie przestanę jeździć. Ale uwielbiam też wrotki; dużo o tym czytałam i w najbliższym czasie planuję zakup wrotek, aby móc robić figury, których nie da się zrobić na zwykłych rolkach.

GIG-ant: Dziękujemy za udzielony wywiad i życzymy kolejnych udanych występów!

 

Klaudia Wojtczak

Magdalena Mikołajczak, 15.05.2017 23:39
0,

486


Komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego wpisu.

Dodaj komentarz