W piątek 28 marca tego roku w sali sportowej przy szkole odbyła się uroczystość z okazji 15-lecia Stowarzyszenia Edukacyjnego "Gimnazjum 2000". Zarząd stowarzyszenia, od początku jego istnienia reprezentowany przez prezesa Jana Grześka, wiceprezesa Eugeniusza Wojtczaka, skarbnika Aurelię Kowalską, sekretarza Irenę Ruszała oraz członka Romana Marszałka, uhonorowano pamiątkowymi dyplomami i upominkami. Członków komisji rewizyjnej oraz najstarszych stażem członków stowarzyszenia również obdarowano pamiątkowymi dyplomami. Szczególnym upominkiem dla wyżej wymienionych była specjalnie na tę uroczystość przygotowana prezentacja, w której przypomniano historię powstania i rozwoju golińskiego gimnazjum.

Na uroczystość rocznicy przybyli następujący goście:

Z okazji tego święta przyszły również życzenia od:

• pani poseł - Krystyny Łybackiej,
  • pana europosła - Andrzeja Grzyba,
  • starosty powiatowego - Bartosza Walczaka,
  • Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej "Przyszłość" w Starej Obrze.

Po części oficjalnej odbyła się część artystyczna,w której występowali uczniowie naszej szkoły. Pełne humoru i rozmachu widowisko to wspólne dzieło nauczycieli zatrudnionych w gimnazjum. Na koniec gali uczniowie odśpiewali hymn obu golińskich szkół - stworzony przez Piotra Kowalczyka i Tomasza Jankowskiego specjalnie na tę uroczystość. Profesjonalnie przygotowany podkład muzyczny (dzieło Dominika Bukowskiego z Jarocina) został sfinansowany ze środków rad rodziców obu szkół.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Już wkrótce w GIG-ancie prezentacja oraz krótki film o historii stowarzyszenia. Gorąco zachęcam do obejrzenia!

Zosia Wieczorek, 02.04.2015 01:02