Dnia października 2014 roku w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Golinie zebrali się uczniowie klas pierwszych  i ich rodzice. Pierwszaki niecierpliwie wyczekiwały rozpoczęcia uroczystości. W tym roku 43 dzieci z dwóch klas pierwszych, w tym 18 dzieci sześciolatków, zostało przyjętych w poczet uczniów Szkoły Podstawowej.

Każda z klas przygotowała występ artystyczny, na który składały się wiersze i piosenki. Oczywiście panie stanęły na wysokości zadania i dobrze przygotowały dzieci. Po części artystycznej nadeszła chwila pasowania. Dzieci ubrane w birety występowały klasami i oczywiście pani dyrektor pasowała każdego ucznia wielkim piórem i składała życzenia. Po rozdaniu dyplomów uczniowie klasy szóstej wręczyli młodszym kolegom i koleżankom skromne upominki. Dzieci też dostały upominki od Rady Rodziców. Po zakończeniu uroczystości zgromadzeni udali się na mały, słodki poczęstunek do świetlicy szkolnej.

Magda Walczak

pas1