Do naszej szkoły uczęszcza kilku chłopców o imieniu Mikołaj. Co prawda święci to oni nie są, jednak z okazji zbliżających się świąt postanowiłam przeprowadzić krótki wywiad z jednym z nich - Mikołajem Jakubiakiem - uczniem klasy II gimnazjum.

GIG-ant: Czy fajnie jest mieć na imię Mikołaj? Czyj to był pomysł?
M. J.: Fajnie jest mieć na imię Mikołaj, ponieważ w jednym dniu dostaje prezenty na mikołajki i z okazji imienin. Był to pomysł mamy, zawsze to imię jej się podobało.

GIG-ant: Czy lubisz swoje imię i czy chciałbyś je zmienić?
M. J.: Lubię swoje imię i nie chciałbym go zmienić!

GIG-ant: Znasz wielu Mikołajów?
M. J.: Tak, są to koledzy ze szkoły oraz kolega z klasy.

GIG-ant: Co lubisz bardziej - dawać czy dostawać prezenty?
M. J.: Zdecydowanie wolę dostawać, ale dawanie innym prezentów też sprawia mi radość.

GIG-ant: Jakiego prezentu oczekujesz najbardziej?
M. J.: Najbardziej oczekiwany prezent już dostałem, jest to moje pierwsze prawo jazdy na motorower.

GIG-ant: Co chciałbyś powiedzieć jako Mikołaj wszystkim dzieciom?
M. J.: Jako Mikołaj chciałby powiedzieć wszystkim dzieciom, że warto mieć marzenia i wierzyć w nie, ponieważ od nas zależy, czy się spełnią.

Aleksandra Przybylska, 22.12.2016 17:57