W sobotę 15 sierpnia odbyło się coroczne dziękczynienie za plony w naszym sołectwie. Obchody tegorocznych dożynek rozpoczęły się Mszą Świętą o godzinie 10:00 w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Golinie. Następnie o godzinie 16:00 przy strażnicy odbył się festyn dożynkowy. Podczas festynu można było zobaczyć występy dzieci i młodzieży z golińskich szkół. Po występach na najmłodsze dzieci czekały gry i zabawy, dmuchane zamki oraz trampolina. Niestety, zabawa taneczna dla nieco starszych mieszkańców naszego sołectwa nie odbyła się z powodu burzy i deszczu, który przeszedł przez naszą miejscowość.

dozynki1

dozynki2