W piątek, 17 czerwca, klasy pierwsze szkoły podstawowej wraz z wychowawcami udały się do Domu Katolickiego. Tam uczniowie obejrzeli przedstawienie o Czerwonym Kapturku w wykonaniu seniorów. Po występie seniorzy przygotowali dla dzieci słodki poczęstunek. Postanowiliśmy dowiedzieć się więcej o tym przedsięwzięciu, dlatego przeprowadziliśmy wywiad z panią Ireną Tulińską.

GIG-ant: Skąd wziął się pomysł na stworzenie takiej inscenizacji?
I.T.:
Już wcześniej seniorzy czytali bajki dzieciom z przedszkola „Puchatek”. Z okazji Dnia Dziecka postanowiliśmy zrobić przedstawienie pt. "Czerwony Kapturek", gdyż to właśnie tę bajkę najczęściej czytaliśmy przedszkolakom.

GIG-ant: Kto był reżyserem tego przedstawienia?
I.T.:
Nie ma konkretnego reżysera. Na występ składają się pomysły wszystkich seniorów. Natomiast przedstawienie prowadziła Urszula Zbawiona.

GIG-ant: Czy już wcześniej odbywały się takie występy?
I.T.:
Nie, to był pierwszy nasz występ, ale nie ostatni. Mamy pomysły na kolejne przedstawienia.

GIG-ant: Jak długo trwały przygotowania do tego występu?
I.T.:
Ja rozdzieliłam role pomiędzy seniorów, a oni uczyli się ich w domu. Następnie odbywały się próby, których łącznie było cztery.

GIG-ant: Czy będą one kontynuowane w przyszłości?
I.T.:
Tak, jak najbardziej, będziemy kontynuować takie występy.

Bez tytułu1

Zdj. Hieronim Czaplicki