Uwaga! Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczka), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej

To doskonały dzień na to, by się zakochać. W tym dniu Maryja i Józef ponoszą oczy znad żłóbka z leżącym Dzieciątkiem, aby powitać nas wszystkich gromadzących się wokół nich. Radość tej wielkiej chwili nie przeszkadza im głosić nam ”radość wielką, która będzie udziałem całego narodu”. (Łk 2,10)

I tak Józef z Maryją zapraszają nas dzisiaj do siebie. „Oto On” – mówi Maryja, podnosząc z siana swego nowo narodzonego Syna. „Jest także twój – przyszedł na świat dla ciebie. Weź Go na ręce. Przytul do serca. Złącz swoją miłością do Niego z naszą miłością.”

Zaproszenie to, podobnie jak zapowiedzi aniołów, jest skierowane do każdego. Nikt z nas nie zostaje pominięty – nawet gdyby czuł się wyjątkowo niegodny, mało uduchowiony czy zupełnie nieprzygotowany. Kimkolwiek więc jesteś, gdziekolwiek jesteś, jakikolwiek jest twój stan duchowy, przyjmij dar Jezusa. Weź Dziecię z Betlejem w swoje ramiona. Spójrz w Jego twarz i zobacz, jak bardzo cię kocha. Pozwól Mu wpatrzeć się w ciebie, jak robią to małe dzieci, aby mógł przeniknąć twoje serce i poznać je do głębi. Porzuć wszelkie opory i zakochaj się w Dzieciątku Jezus – Bogu, który dla ciebie stał się człowiekiem. Według słów przypisywanych o. Pedro Arrupe, byłemu generałowi Towarzystwa Jezusowego, absolutnie i bez reszty zakochanie się w Bogu jest najpraktyczniejszą i najmądrzejszą rzeczą, jaką możemy uczynić: „ To, w czym jesteś zakochany, co pochłania twoją wyobraźnię, decyduje o wszystkim. Decyduje o tym, dlaczego rano wstajesz z łóżka, jak będziesz spędzać wieczory i weekendy, co będziesz czytać, z kim nawiązywać będziesz znajomości, co będzie łamać ci serce, a co napełni je radością i wdzięcznością.” Jezus przyszedł na świat. Słowo stało się ciałem. Zakochaj się w Nim. I bądź wierny tej miłości. Od tego zależy wszystko.

Tomek Jankowski, 23.12.2013 20:59
0,

808


Komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego wpisu.

Dodaj komentarz