Uwaga! Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczka), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej

Piątego sierpnia w Kożminie Wielkopolskim przy ulicy Krotoszyńskiej i Kościelnej miejsce miała akcja ,,Podaj książkę'', która była inicjatywą miejskiej biblioteki.

Jej cel opierał się na przeniesieniu placówki bilblioteki z budynku przy rynku miasta do niegdysiejszego przedszkola przy ulicy Zamkowej za pomocą tak zwanego ''książkociągu'' utworzonego z tłumnie przybyłych obywateli miasta i gminy Koźmin Wielkopolski.  Wszyscy uczestnicy byli ustawieni w pojedynczym rzędzie rozciągającym się na długość około 210 metrów i - jak sama nazwa wskazuje - podawali sobie  z rąk do rąk zawartość koźmińskiego księgozbioru. Akcja rozpoczęta o godzinie 12:00, dzięki wysokiej frekwencji, zakończyła się po zaledwie póltorej godziny pełnym sukcesem. Wzięło w niej udział  blisko  300 osób, a w śród nich harcerze, siostry zakonne, strażacy, radni, burmistrz Miasta i Gminy Koźmin, a także uczniowie gimnazjum w Golinie.

 

DSC_2321               DSC_2317

W akcję zaangażowali się  nawet najmłodsi...

DSC_2310               DSC_2293

DSC_2340

... i była na tyle interesująca, że wciągnęła w swoje szeregi naszego reportera ;)

 

Kacper Burdziąg, 22.08.2017 23:42
1,

462


Komentarze:

#1. Urszula Kowalczyk: 29.08.2017 18:15

Świetny pomysł!

Dodaj komentarz