Uwaga! Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczka), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej

Internet, – co to jest i do czego służy? Czy umiemy określić, do czego głównie wykorzystujemy to zjawisko, które jest nieodłącznym elementem naszego codziennego życia? Gdy nie znamy odpowiedzi na jakieś pytanie, do pracy lub gdy po prostu nam się nudzi, sięgamy po urządzenie z dostępem do Internetu.

Przyznajmy szczerze, tak właśnie jest, ale czy zastanowiliśmy się kiedyś czy nasze działania, jakie wykonujemy w sieci są bezpieczne, czy my podczas surfowania po stronach internetowych jesteśmy bezpieczni? Nie koniecznie, a przynajmniej większość społeczeństwa tego nie robi. A powinniśmy, przynajmniej w dniu 6. lutego, ponieważ w tym dniu obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu. Święto obchodzone jest na całym świecie i reklamuje jak zachowywać się w sytuacjach, przed którymi zostajemy postawieni w Internecie.

Oto plakat kampanii pt. „Cyfrowobezpieczni”.