Uwaga! Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczka), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej

Co roku w Golinie organizowana jest  w ramach ogólnopolskiej  akcji  ,,Polska biega" impreza pod hasłem BIEGAJ Z NAMI GOLIŃSKIMI ULICAMI.  30 maja br. odbyła się już dziewiąta jej edycja. Organizatorami tej biegowej zabawy są : UKS Grom, LZS Grom, SP i Gimnazjum w Golinie oraz Sołectwo Golina.

11303655_718636261596175_932016892_nOd ubiegłego roku akcja ta zmieniła swoją formułę, bo dołączono do niej  Otwarte Mistrzostwa w biegach. Dystans, jaki mają do pokonania zawodnicy, to 2 km. Dla każdego uczestnika przygotowane były pamiątkowe medale, a dla zwycięzców statuetki. Zawody rozstrzygane były w dwóch kategoriach  :

-kobiety rocznik 1999 i młodsze – mistrzynią została Daria Pluta oraz 1998 i starsze, w których zwyciężyła Emilia Chyba

-mężczyźni rocznik 1999 i młodsi – mistrzem został Aleksander Kubiak oraz 1998 i starsi, w których zwyciężył Maciej Mrówczyński

Oto krótka rozmowa ze zwycięzcą  – Aleksandrem Kubiakiem:

GIG-ant: Spodziewałeś się, że osiągniesz taki wynik?
A.K.: Nie, nie spodziewałem się, że mogę tu wygrać.

GIG-ant: W jaki sposób przygotowywałeś się do mistrzostw?
A.K.: Przygotowywałem się w jeden sposób - grając w piłkę nożną w drużynie JKS Jarota Jarocin...

GIG-ant: Jak podobała ci się organizacja zawodów?
A.K.: Podobała mi się. Organizatorzy byli bardzo mili. Impreza był bardzo dobrze zorganizowana.

GIG-ant: Czy weźmiesz udział w kolejnych edycjach tej imprezy?
A.K.: Myślę, że wezmę udział w kolejnych edycjach. Jeśli  czas pozwoli.

 

Po rozstrzygnięciu pierwszej części imprezy przyszedł czas na bieg rekreacyjny, w którym udział mógł wziąć każdy, bez względu na wiek. Zaobserwować mogliśmy dzieci w wieku przedszkolnym, które dobrze bawiły się biegając na boisku Gromu oraz młodzież – a także nauczycieli, którzy biegali ulicami Tysiąclecia, Słoneczną, 1-go Maja oraz Sportową.

11354881_718636304929504_1691183225_nPostanowiliśmy przeprowadzić wywiad z panem Robertem Gabrysiakiem, który do rywalizacji stanął wraz z rodziną taktując to jako dobrą, sportową zabawę.

GIG-ant: Wzięliście państwo udział w Mistrzostwach całą rodziną. Traktowali to państwo jako zabawę, czy stawialiście na rywalizację?
R.G.: Zdecydowanie była to dla nas zabawa rodzinna. Przede wszystkim chodziło o dobrą zabawę i jednocześnie spełnienie życzeń naszych dzieci, które bardzo chciały uczestniczyć w tej imprezie.

GIG-ant: Jesteście zadowoleni, z wyniku jaki osiągnęliście?
R.G.: Bardzo! Wynik jaki osiągnęliśmy w biegu na 2 km jest dla nas bardzo satysfakcjonujący - to chyba dzięki profesjonalistom, z którymi rywalizowaliśmy - za co im dziękujemy:)

GIG-ant: Skąd pomysł wzięcia udziału w Mistrzostwach?
R.G.: Przede wszystkim chodziło o wyjście z dziećmi na imprezę sportową, o to, aby one pobiegały sobie i w ten sposób uczestniczyły w wydarzeniu sportowym, w którym najważniejsze było samo uczestnictwo, a nie wynik - a ponieważ od roku biegamy z żoną "rekreacyjnie" - dla własnego zdrowia i satysfakcji - to przy okazji postanowiliśmy wziąć udział w biegu mistrzowskim i poniekąd sprawdzić swoje możliwości.

GIG-ant: Czy możemy liczyć na państwa obecność w przyszłym roku?
 R.G.: Oczywiście, że tak - impreza bardzo nam się podobała - jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, to na pewno weźmiemy w niej udział kolejny raz.

GIG-ant: Co ewentualnie zmieniliby państwo w formule imprezy?
R.G.: Chyba nic - zabawa była fajna - każdy mógł wybrać dla siebie bieg, który mu najbardziej odpowiadał, więc co tu zmieniać. Zachęcamy wszystkich do wspólnej zabawy w przyszłym roku, bo "ruch to zdrowie".

 

Słoneczna pogoda dopisała wszystkim zawodnikom. Podczas zabawy wszyscy bardzo dobrze się bawili tworząc w ten sposób bardzo dobrą atmosferę. Każdy stosował się do zasad fair play oraz pokazywał swoje umiejętności i możliwości.

Po biegu każdy uczestnik obdarowany został  regeneracyjnym „poczęstunkiem”, a oprócz tego wszyscy mogli skosztować przepysznej grochówki przygotowanej przez panie kucharki, a serwowanej przez panie sprzątaczki z golińskich szkół. Na koniec akcji Polska Biega odbyło się losowanie nagród (ilość przebiegniętych kilometrowych rund jest równa ilości losów).

Dziękujemy wszystkim sponsorom, którzy przyczynili się do organizacji imprezy.

Gratulujemy każdemu z osobna osiągniętych wyników i życzymy dalszych sportowych sukcesów. Myślę, że każdy uczestnik imprezy jest bardzo zadowolony z jej przebiegu. Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach!!!11541226_718636364929498_2063531878_n 11647410_718636258262842_1785124442_n

 

Tomek Jankowski, 18.06.2015 00:44
0,

690


Komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego wpisu.

Dodaj komentarz