Uwaga! Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczka), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej

04.06.2014r. o godz.19:00 w sali OSP w Golinie odbyło się zebranie z mieszkańcami dotyczące zmniejszenia uciążliwości związanych z działaniem Zakładów Miejskich Biernacki. W zebraniu uczestniczył przedstawiciel Zakładów w osobie prezesa oraz dyrektora technicznego. Podczas zebrania mieszkańcy mówili o swoich problemach i uciążliwościach, jakie stwarza zakład.

Najczęściej wymienianymi problemami było  złe parkowanie samochodów, nocne hałasowanie, zaśmiecanie ulic i posesji prywatnych, hałasy czujników zamontowanych na ogrodzeniu zakładów graniczących z posesjami mieszkańców, brzydki zapach (szczególnie w weekendy) oraz wywożenie odpadów poubojowych w otwartych kontenerach.
Mieszkańcy przedstawili również szereg propozycji zmniejszenia uciążliwości:
- bieżące porządki oraz utrzymanie czystości wokół zakładu oraz na ładowni
- budowa parkingu dla samochodów pracowników na terenie za torami w stronę Potarzycy lub obok sklepu DINO
- stacjonowanie samochodów ciężarowych z żywcem na ul. Leśnej
- zwrócenie szczególnej uwagi na odpowiedni transport odpadów poubojowych (zamknięte, czyste kontenery)
- wprowadzenie szkoleń dla pracowników w zakresie utrzymania porządku oraz zachowania ciszy nocnej na terenie wioski
- wyciszenie czujek ruchu i zastosowanie automatycznego powiadamiania ochrony
- budowa ekranów dźwiękochłonnych przy aktualnym parkingu oraz przy wentylatorach
- budowa dodatkowych filtrów w celu zmniejszenia uciążliwości nieprzyjemnego zapachu.
Przedstawiciele zakładów obiecali, że w ciągu 2 tygodni zostanie uprzątnięty parking, a także załatwiona zostanie sprawa czujników na płotach. Co z pozostałymi problemami? Wierzymy, że i one zostaną potraktowane odpowiednio - czyli poważnie.

Tomek Jankowski, 08.06.2014 00:28
0,

2221


Komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego wpisu.

Dodaj komentarz