Uwaga! Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczka), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej

Wczoraj w radiowej Trójce swoją premierę miała piosenka "Bo kiedy marzę" z udziałem m.in. laureatów X Festiwalu Piosenki Młodzieżowej "Śpiewaj i walcz!" - Golina 2018.

Autorem muzyki i słów do kompozycji jest nauczyciel golińskich szkół i twórca festiwalu "Śpiewaj i walcz!" - Tomek Jankowski. Utwór powstał na potrzeby "Żywej Akademii Pana Kleksa", która miała miejsce latem w ramach Jarocin Festiwal. Młodzi wokaliści wykonali kilka piosenek z filmowych adaptacji przygód Ambrożego Kleksa, a na finał wybrzmiała  autorska kompozycja "Bo kiedy marzę". Młodym wokalistom na scenie towarzyszyli profesjonaliści, że wystarczy wymienić choćby Marka Piekarczyka, Grzegorza Kupczyka czy duet BAiKA. Całość prowadziła znana z radiowej Trójki Kasia Stoparczyk. I to właśnie w jej audycji "Zagadkowa niedziela" piosenka miała swoją premierę.

Całej audycji można posłuchać tutaj - https://www.polskieradio.pl/9/315/Artykul/2187568,jak-wygladalo-dziecinstwo-Wojciecha-Manna

Piosenkę zaśpiewali młodzi wokaliści: Wiktor Jabłoński, Alicja Skrzypczak, Tosia Wielgosz oraz laureaci tegorocznej edycji "Śpiewaj j walcz!" - Dobrusia Wielgosz, Michalina Matuszak, Julia Kubiak oraz Martyna Antczak. Przygoda uczestników festiwalu "Śpiewaj walcz!" nie kończy się zaraz po konkursie, ponieważ naszym celem jest promowanie tych talentów i angażowanie ich do różnego rodzaju przedsięwzięć artystycznych, takim była choćby Żywa Akademia Pana Kleksa - mówi Tomasz Jankowski i jednocześnie przyznaje, że ruszyły już prace nad kolejną edycją imprezy - kilka dni temu ogłosiliśmy termin przesłuchań konkursowych oraz koncertu galowego z udziałem zaproszonego gościa. Przesłuchania mają potrwać aż dwa dni - 27 i 28 marca, natomiast koncert finałowy zaplanowano na 5 kwietnia 2019 r. Mamy już wybraną gwiazdę kolejnej edycji "Śpiewaj i walcz!". Na dniach podpisujemy umowę, ale na razie nie mogę jeszcze zdradzić, kto to będzie. Uchylę jednak małego rąbka tajemnicy, że szczególnie młodsza część publiczności powinna być bardzo zadowolona i że będzie to kobieta - dodaje twórca imprezy.

Tymczasem zapraszamy do posłuchania piosenki "Bo kiedy marzę". Jak Wam się podoba? Piszcie w komentarzach.

 

Tomek Jankowski, 10.09.2018 10:32
0,

178


Komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego wpisu.

Dodaj komentarz