Uwaga! Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczka), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej

Dnia 21.01.2017 roku w sali OSP Golina odbyła się zabawa karnawałowa zorganizowana przez Radę Rodziców przy Szkole Podstawowej w Golinie. Aby zabawa była udana, nie może zabraknąć atrakcji. Jedną z nich podczas sobotniej zabawy był pokaz mody ekologicznej przygotowany przez panię Anię Radowicz. Myślę, że zaproszeni goście byli pod wrażeniem, bo nie spodziewali się takiego pokazu.

GIG-ant przeprowadził rozmowę z panią Anią Radowicz, "wykonawczynią" sukienek ekologicznych.

GIG-ant: Skąd pomysł na zorganizowanie takiego pokazu na zabawie?
A.R: Gdy zapadła decyzja o organizowaniu zabawy karnawałowej, na jednym z zebrań organizacyjnych wspólnie z rodzicami zastanawialiśmy się nad jakąś atrakcją, która byłaby niespodzianką dla gości. Był to czas, gdy w przedszkolu robiłam pokaz mody ekologicznej dla dzieci. To było inspiracją…. W głowie nagle setki myśli. Wróciłam do domu i zaczęłam wymyślać… Zdawałam sobie sprawę, że będę musiała najpierw do tego pomysłu przekonać ludzi. Hasło: suknie ekologiczne kojarzy się wielu osobom ze sprawą raczej śmieszną ( w sensie humorystyczną). Co innego robić pokaz dla dzieci, który był rzeczywiście zabawą… Jeśli chodzi o pokaz TYCH sukien, wiedziałam, że musi być profesjonalnie !
Gdy uzbierała się grupa młodzieży, która (jeszcze wtedy nie wiedziała chyba, na co się pisze) zaczęłyśmy dobierać stroje do danej modelki. Dziewczyny miały swobodę wyboru. Same decydowały, jaką kreację chcą założyć, jedynie kilka z nich poprosiłam o założenie sukni dodatkowej, wybranej przeze mnie. Potem był długi etap - dobierania „ materiałów". Pewnego piątkowego popołudnia zaprosiłam wszystkie dziewczyny do swojego domu na przymiarki. Duży wkład w wykonanie sukien mieli rodzice, którzy w swoich domach tworzyli foliowe falbanki, papierowe kokardki… To było ogromnym ułatwieniem dla mnie w etapie końcowym, gdy na uszytą bazę sukni nakładałam ostatnie warstwy ozdób.
W sobotni wieczór pokazaliśmy w sumie 22 kreacje, które założyło 16 modelek. Nie mogę pominąć faktu, że podczas pokazu sukien ślubnych wszystkim „ młodym pannom” towarzyszyli koledzy ze szkoły. Pokaz zyskał na randze dzięki wspaniałym paniom z kwiaciarni So-Florist, które wykonały i podarowały bukiety ślubne dla każdej kreacji, pomagały też w ubieraniu modelek. Tworzenie tych sukien zajęło mi w sumie trzy miesiące. Kto był w tym czasie w moim domu, ten wie, że o wolną przestrzeń na podłodze, nie wspominając o miejscu siedzącym, trzeba było walczyć. Bardzo raz jeszcze wszystkim dziękuję. Za to, że we mnie uwierzyli i przyszli z pomocą, gdy jej potrzebowałam.
A młodzież… ech… fantastyczna !!!!!

GIG-ant przeprowadził też rozmowę z panią Elżbietą Andrzejczak, przewodniczącą Rady Rodziców w Szkole Podstawowej w Golinie.

GIG-ant: Czy trudno jest zorganizować taką zabawę karnawałową?
E.A.: Trudno to może zbyt duże słowo, przy każdym przedsięwzięciu borykamy się z małymi problemami; na szczęście efekty końcowe naszych wspólnych działań zwykle są na tyle zadowalające, że szybko się zapomina o tych małych przeciwnościach.

GIG-ant: Co pani pomyślała, gdy usłyszała pani o pomyśle zorganizowania pokazu mody ekologicznej?
E.A.: Ekologia jako pomysł, myśl przewodnia wieczoru, spodobał mi się od początku, samym pokazem natomiast - jak pewnie wiele osób - nie byłam zachwycona, ponieważ nie miałam pojęcia, że to będzie tak wspaniały efekt. Oczywiście Ania przekonała mnie bardzo szybko pokazując mi co i jak będzie wygladało. Nie wyobrażałam sobie, że z takich materiałów można stworzyć takie cuda ... To ogromny wkład pracy i wspólnych działań rodziców, ale pomysłodawc i głównym wykonawcą była Ania Radowicz, o czym już wspominałam na samym wieczorku. Cenię ją jako wspaniałą koleżankę i wyjątkowego człowieka.

GIG-ant: Jak pani podobał się pokaz mody?
E.A.: Przeżycie nie do opisania. Nie jestem wstanie określić słowami, jakie wrażenie zrobił na mnie pokaz. Dziewczyny, nasze modelki, równie przejęte jak organizatorzy, modele prowadzący z gracją swoje koleżanki, czerwony dywan... Myślę, że zachwyceni byli również goście. Do tego wszystko we wspaniałej oprawie muzycznej. Profesjonalnie i zachwycająco; było zjawiskowo.....

GIG-ant: Czy zabawa karnawałowa udała się?
E.A.: Z perspektywy organizatorów zapewne tak. Decydując się na organizację wieczorku od początku innej wersji nie zakładaliśmy...
Przy okazji chcę podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji i pomagali rodzicom, młodzieży, nauczycielom, sponsorom, a przede wszystkim RR z naszej szkoły. Tak naprawdę to praca wielu osób. Serdecznie dziękuję.

Grupa młodzieży Niepublicznego Gimnazjum w Golinie pragnie podziękować pani Ani Radowicz za czas poświęcony podczas wykonywania sukienek, za świetną zabawę podczas pokazu mody ekologicznej. Było super!

pokaz mody
moda5
moda4
moda3
moda2
moda1
moda

Magdalena Walczak, 30.01.2017 22:14
0,

583


Komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego wpisu.

Dodaj komentarz