Uwaga! Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczka), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej

W ostatnim czasie na jarocińskim rynku stanęło wiele nowych ozdób bożonarodzeniowych. Jednym z nich jest piękna, kolorowa choinka. W tym roku po raz pierwszy zrezygnowano z naturalnej, a postawiono sztuczną. Postanowiliśmy o nią zapytać w Urzędzie Miejskim w Jarocinie. Odpowiedzi udzielił nam Bartosz Pawełczyk, asystent Burmistrza Jarocina.

GIG-ant: Kto jest pomysłodawcą tego przedsięwzięcia? Kto zadecydował o powstaniu choinki?
B.P.:
Choinka na jarocińskim rynku stawiana jest co roku, to już tradycja. W tym roku zdecydowałem, aby zaprojektować nową, lepszą choinką oraz iluminację. Wykonanie oraz przygotowanie iluminacji świątecznej oraz choinki należało do spółki komunalnej Zakład Usług Komunalnych.

GIG-ant: Ile na choince znajduje się lampek i ile choinka ma metrów?
B.P.:
Na choince znajduje się  14420 światełek, natomiast jej wysokość to 11,15 m.

GIG-ant: Jaki jest koszt utrzymania i zakupu takiej choinki?
B.P.:
Koszt zakupu to 70 tys. Kosztów utrzymania nie ma, poza energią elektryczną i magazynowaniem po sezonie świąteczno-noworocznym.

GIG-ant: Czy to jest jednorazowa inwestycja?
B.P.: Choinka, to zakup jednorazowy, na który składa się stelaż oraz nakładka z ozdobami i światełkami, którą będzie można wymienić na nowy wzór w kolejnych latach.

GIG-ant: Są państwo zadowoleni z efektu?
B.P.:
Oczywiście, że jesteśmy zadowoleni. Nie pamiętam, kiedy podczas rozświecania iluminacji na jarocińskim rynku zgromadziło się tyle mieszkańców wraz z dziećmi. Cieszę się, iż rynek podczas świąt Bożego Narodzenia będzie dorównywał starówkom wielkich miast z całej Polski.

15749030_1832015210349863_927442037_o

W imieniu Burmistrza Jarocina, Pan Bartosz Pawełczyk dołączył również życzenia wszelkiej pomyślności w Nowym 2017 Roku.

image003

Magdalena Mikołajczak, 28.12.2016 14:01
0,

484


Komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego wpisu.

Dodaj komentarz