Uwaga! Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczka), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej

Telewizja jest teraz jednym z najbardziej znanych środków rozrywki. Każdy z nas chętnie odpoczywa przy tym najpopularniejszym wynalazku XX wieku.   Jednak jak doskonale wiemy, każdy z nas ma też inny gust w kwestii oglądanych programów. Postanowiliśmy zapytać kilku przypadkowych rozmówców, jakie programy telewizyjne oglądają nieco rzadziej niż te, które obrali sobie jako swoje ulubione. Dzięki temu udało nam się dowiedzieć, czego nie warto oglądać - przynajmniej w opinii naszych gimnazjalistów.

 

GIG-ant: Jakich programów telewizyjnych nie oglądasz i dlaczego?

Marcin: Nie oglądam TV Discovery Historia, ponieważ nie interesuje mnie ten kanał. Programów przeznaczonych dla dziewczyn - takich jak seriale tasiemcowe "M jak miłość" , "Moda" i "Barwy szczęścia". Nie interesuje mnie także "Kino Polska", bo uważam, że niektóre filmy, które są tam odtwarzane, nie są zbyt ciekawe.

Alicja: Nie oglądam programów paradokumentalnych, takich jak "Trudne sprawy" czy "Dlaczego ja?". Według mnie przedstawione w nich historie są tandetne i nie wnoszą nic ciekawego do mojego życia. Nie oglądam też talk-show, takich jak "Rozmowy w toku"  czy "Kuba Wojewódzki", ponieważ one tylko ośmieszają osoby  w nich występujące i przedstawiają je w niekorzystnym w oczach odbiorcy świetle.

Natalia: Bardzo lubię takie programy jak Eska TV czy 4fun.TV, gdyż jest tam wiele muzyki oraz programów młodzieżowych. Natomiast nie lubię kanałów TVP, ponieważ nic ciekawego nie można tam obejrzeć. Najczęściej ,,lecą" tam powtórki filmów, jakie wcześniej zobaczyć można było na innym kanale. Również na TVP jest wiele programów o polityce, którą się nie interesuję.

tv1

Ola: Nie oglądam programów telewizyjnych takich jak "Szkoła" itp. Według mnie w takich programach często pokazywane są sytuacje, jakich normalny nastolatek nie doświadcza. Problemy poruszane w takich programach są w większości przypadków bardzo wyolbrzymione. Tym bardziej, że osoby, które piszą scenariusze do takich seriali są osobami dorosłymi i nie mają pojęcia o rzeczywistym przebiegu życia w szkole.

Asia: Nie oglądam ''Trudnych spraw'' oraz ''Dlaczego ja'', ponieważ według mnie nie ma tam zbyt wiele prawdy, a historie są po prostu naciągane.

Weronika: Nie oglądam ''Mody na sukces'', ponieważ uważam, że to jest puste i przypomina tasiemca, gdyż ciągnie się przez lata i cały czas chodzi o to samo . Nie lubię go też dlatego, że aktorzy schodzą się i rozchodzą jak dzieci. Nawet gdyby ktoś obejrzał początek i koniec sezonu, to wiadomo by było, o co chodzi . Dla mnie nie ma w tym emocji , ani zagadki, co będzie dalej. Ten serial jest pusty i przewidywalny .

 

Jak widać - i czego można się było spodziewać - opinie są różne i w związku z tym, iż subiektywne - kontrowersyjne. O gustach się nie dyskutuje. Tak naprawdę chodzi o to, by nie oglądać wszystkiego - jak leci. By stosować jakieś kryteria wyboru. W końcu wiele kanałów nadaje już 24 godziny na dobę. Oglądanie wszystkiego to przecież jeden - tak, tak -  z nałogów. A czy ty, szanowny czytelniku, radzisz sobie z tym problemem?

 

 

 

 

 

Tomek Jankowski, 09.10.2014 20:07
0,

2571


Komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego wpisu.

Dodaj komentarz