Często w naszej okolicy mają miejsce wydarzenia, o których nawet nie mamy pojęcia. Przenieśmy się do Koźmina Wielkopolskiego, gdzie drużyna dziewcząt ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Strajku Dzieci Koźmińskich 1906/1907 cieszy się swoimi ostatnimi sukcesami.

Odbył się pierwszy etap V Turnieju Orlika o Puchar Donalda Tuska 2014. Dziewczęta zakwalifikowały się do kolejnego etapu, który odbył się w Krotoszynie, a następnie do etapu, w którym walczyły o przejście do finału w miejscowości Zagórów. Dziewczęta przeszły do finału wojewódzkiego, który odbył się w Opalenicy. Nie było łatwo. Mieliśmy przewagę punktową, byłyśmy pewne, że wygramy, niestety w ostatnich sekundach meczu na nasze nieszczęście strzelono nam gola i spadłyśmy na trzecie miejsce. -mówi Zuzanna Kowalczyk (piłkarka ze SP nr 1 w Koźminie Wlkp.)

Gig-ant: Czy cieszysz się z waszego sukcesu?

Zuzanna Kowalczyk: Pomimo tego, że nie wygrałyśmy, bardzo cieszymy się z tego osiągnięcia.

Gig-ant: Czy wasza drużyna ma jakieś inne osiągnięcia w piłce nożnej?

Z.K.: Mamy. Największe to XII Turniej "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku", gdzie na wojewódzkim etapie zajęłyśmy pierwsze miejsce, a na etapie ogólnopolskim miejsce trzecie.

Gig-ant: Czy trudno było wam dojść do finału?

Z.K.: W etapie gminnym i powiatowym było łatwo, natomiast "schody” zaczęły się na etapie rejonowym, później wojewódzkim.

Gig-ant: Dziękuję za wywiad i życzę dalszych sukcesów.

Aleksandra Kowalczyk

Tomek Jankowski, 22.10.2014 19:09