Uwaga! Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczka), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej

W środę 10.09.2014r. w sali OSP w Golinie odbyło się zebranie wiejskie, na którym jednogłośnie przegłosowano fundusz sołecki.                 Podczas zebrania wiejskiego przedstawiono również wnioski do budżetów gminy i powiatu, w których zawarto:
Wnioski do budżetu Powiatu:
- budowa chodnika oraz kanalizacji deszczowej wzdłuż ul. Zakrzewskiej od ul. Jarocińskiej
- przebudowa skrzyżowania ul. Zakrzewskiej, ul. Stefanowskiej z ul. Jarocińską
- remont ul. Dworcowej.
Wnioski do budżetu Gminy:
- budowa ścieżki rowerowej z Jarocina przez Ciświcę, Golinę, Zakrzew i Witaszyce
- budowa ul. Wolności – koło cmentarza i ciąg dalszy w stronę Bielaw
- budowa dróg osiedlowych Wojska Polskiego i ulice znajdujące się na tym osiedlu
- budowa instalacji oświetleniowej ul. Zakrzewskiej, ul. Sportowa, oświetlenie placu zabaw przy przedszkolu
- budowa ul. Ks. Szczepana Toboły
- budowa oświetlenia na ul. Stefanowskiej
- poparcie dla wniosku o budowę parkingu w szkole
- budowa kanalizacji sanitarnej na ul. Jarocińskiej w stronę Koźmina Wlkp.
- przebudowa skrzyżowania ul. Zakrzewskiej, ul. Stefanowskiej z ul. Jarocińską.
Wnioskami składanymi do budżetów Gminy i Powiatu Sołtys i Rada Sołecka wskazywała najpilniejsze potrzeby, a potrzeb jest - co oczywiste - znacznie więcej. Wszystkie powyższe propozycje są ujęte w Planie Rozwoju Lokalnego na lata 2013-2017 oraz w Księdze Potrzeb Sołectwa Golina i Stefanów.
Na zebraniu burmistrz Jarocina p. Stanisław Martuzalski mówił również o Budżecie Obywatelskim, do którego również mieszkańcy Goliny wnieśli swoje propozycje:
-budowę ul.Brzozowej,
-budowa promenady wzdłuż rzeki Lubieszki,
-remont kuchni w sali wiejskiej w Golinie.
Pod koniec zebrania przedstawiono miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, którego głównym punktem było umieszczenie w miejscowym planie biogazowni (która miałaby się znajdować przy ul.Dworcowej za torami).W czasie głosowania mieszkańcy naszych miejscowości wyrazili sprzeciw co do budowy biogazowni. Mieszkańcy podczas zebrania poruszali bieżące sprawy związane z funkcjonowaniem wioski. Mieszkańcy zwrócili szczególną uwagę na niebezpieczne skrzyżowanie ul. Zakrzewskiej i ul. Stefanowskiej z ul. Jarocińską. Ponadto zwrócili się do obecnego na zebraniu wiceburmistrza Mikołaja Kostki o interwencję w sprawie autobusów. Mieszkańcy, aby kupić bilet miesięczny na linię autobusową nr J muszą kupować go w Jarocinie i w Krotoszynie. Padła propozycja, aby przedsiębiorstwa się porozumiały i była możliwość kupowania biletów w jednym miejscu. Ponadto mieszkańcy zwrócili uwagę na problem braku komunikacji miejskiej w weekendy.

 

(fot. R. Żyto - KEDAR)

Tomek Jankowski, 17.09.2014 22:18
0,

557


Komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego wpisu.

Dodaj komentarz