Uwaga! Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczka), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej

Sonda „Co potrzebne jest w Golinie” to nasza próba zbadania społecznych oczekiwań mieszkańców Goliny.
Liczba oddanych głosów na każdą potrzebę – 20.
1. Pierwszą propozycją był... rynek w Golinie. Zapytaliśmy o to zarówno starszych ludzi, jak i młodzież. Opinie były podzielne: 12 osób było na tak, 8 na nie. Co prawda zabudowa naszej miejscowości nie sprzyja "wyznaczeniu" rynku, warto się jednak być może zastanowić nad takim rozwiązaniem. Fajne centrum byłoby na przykład  na prawo od Dino...

2. Każdy z goliniaków wie, że stacja kolejowa niegdyś była użyteczna i potrzebna. Tak samo jest dziś, jednak bardzo przydałby się jej remont. Zapytaliśmy o to osoby starsze (bo pewnie lepiej wiedzą, do czego służy dworzec i jaką misję ma PKP) - jak można było się spodziewać 18 osób było na tak, natomiast 2 na nie. No to do remontu. Tylko kto to zrobi? To może jakieś muzeum chociaż tam zrobić?

3. Dzieci i młodzież chciałyby bardzo boisko do siatkówki. Zapytaliśmy o zdanie w tej kwestii  ich rodziców. Opinia była bardzo zaskakująca: 5 było na tak, lecz aż 15 na nie. No to niespodzianka. Czyżby na terenie Goliny było za dużo obiektów sportowych? A może to obawa, że dzieci i sport to niezdrowe połączenie? Bo przed komputerem bezpiecznie?

4. Z różnych powodów w niektórych miejscach Goliny widoczność jest bardzo mała, a raczej za mała. Dlatego bardzo przydałyby się światła ostrzegawcze na przejeździe kolejowym  na drodze Golina- Siedlemin. Opinie były jednoznaczne: 19 osób było na tak, 1 osoba na nie. Ta jedna pewnie nie jeździ zbyt często do Siedlemina...

5. Gdy pogoda nie zachęca do wyjścia na dwór, fajnie by było przejść się do kina albo na basen, odpocząć i rozluźnić się. Zapytaliśmy o to młodzież i starszych. Ich odpowiedź to 14 do 6. Włodarzom gminnym polecamy ten wniosek - i kino, i basen w Golinie. Basen gdzieś przy szkole, a kino... Nie, nie na dworcu! Ale już w remizie - czemu nie.

6. Jak nam wiadomo, każdy z mieszkańców "walczy" o wygląd swojej ulicy, mam tu na myśli nowe chodniki, wjazdy na posesje, zieleń. Zapytaliśmy o potrzebę prac na rzecz poprawy stanu naszych ulic młodzież i dorosłych. Wynik  odpowiedzi to : 19 osób na tak, 1 osoba na nie. Czyżby to ta sama osoba, która nie jeździ do Siedlemina?

7. Lubieszka to jedyna rzeka przepływająca (tak się przynajmniej mówi, choć pod względem zasobności w  wodę i ciągłości swego istnienia Lubieszka przypomina raczej okresowe rzeki w Afryce) przez Golinę. Jednak ścieżka łącząca ulice Wolności i Dworcową jest bardzo zaniedbana. Szczególnie nieciekawie jest wiosną, gdy topnieje śnieg i dużo pada. Przydałaby się tam chociaż wąska ścieżka z kostki. Wynik odpowiedzi był jednoznaczny: aż 20 do 0. Nie dziwmy się, że o inwestycji w tym miejscu wkrótce napiszemy.

Na razie tyle.  Gdy zrealizujemy te potrzeby, natychmiast ruszymy z nową sondą.

Tomek Jankowski, 09.02.2015 00:04
1,

648


Komentarze:

#1. Urszula Kowalczyk: 13.02.2015 13:13

Jeśli chodzi o punkt 5 to mogło by powstać Centrum Kultury i miejsce znalazło by się choćby na terenach szkolnych.

Dodaj komentarz