Spółdzielcza Grupa Bankowa stworzyła ekonomiczną grę online, której akcja toczyła się w niedalekiej przyszłości. Każdy gracz biorący udział w rozgrywce tworzył swój własny minibank. Wraz z czwórką przyjaciół mógł stworzyć megabank. Zadaniem graczy było takie pokierowanie bankiem, aby na koniec gry stał się największym i najzasobniejszym.

Konkurs przeznaczony był dla osób w wieku od 13 do 20 lat. Za zajęcie pierwszego miejsca w rankingu pięcioosobowa drużyna otrzymała do podziału 25 000 zł. Drugie miejsce zostało nagrodzone kwotą 15 000 zł, a trzecie 10 000 zł. Gra trwała od 7 października do 19 listopada, jednak grać można było tylko w dni robocze. Uczestnicy mieli możliwość codziennego logowania się w celu zdobyciu dodatkowych pieniędzy w quizie na temat wiedzy bankowej. Mogli oni rozwijać własny minibank poprzez inwestycje w rozwój stref: Bankowej, Biznesowej i Mieszkalnej lub inwestować w ich wspólny megabank. W całym konkursie udział wzięło 14 381 graczy, liczba megabanków wynosiła 2 843, liczba graczy przypisanych do Banku Spółdzielczego w Jarocinie 740,  a liczba Banków Spółdzielczych z całej Polski biorących udział w grze to 75. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z II i III klas. Najwyżej w klasyfikacji szkolnej  znalazła się grupa uczniów z klasy III B ( Miłosz Kubiak, Rafał Marcisz, Piotr Matuszak, Szymon Radziejewski ) – zajęli oni 160 miejsce w kraju z łącznym dochodem w wysokości 380 268 zł. Na drugim miejscu w szkole usytuowała się grupa uczniów z klas II i III ( Kinga Jańczak, Mikołaj Kosmalski, Martyna Naskręt, Marcel Mikołajewski ). Zajęli oni 265 miejsce z łącznym dochodem 294 587 zł. Na koniec kilka opinii uczestników na temat konkursu:

- Była to świetna zabawa, ucząca bankowości. Można było poszerzać swoją wiedzę w quizach tylko o tematyce bankowej czy po prostu dobrze inwestować zarobione pieniądze – Szymon Radziejewski

- Bardzo wciągająca i przyjemna gra, lecz mam wrażenie, że ciut niedopracowana i nie do końca obiektywna. Gdyby była taka możliwość,  to chciałbym startować w przyszłych jej edycjach. Wiele dobrego mnie nauczyła. – Piotr Matuszak

Tomek Jankowski, 17.12.2013 00:48