„Szeryf praw dziecka” to wyróżnienie przyznawane po raz pierwszy w Polsce. Również nasze Gimnazjum przystąpiło do tej że akcji i we wtorek 15.06.2014 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta Gala zorganizowana przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.

Młodzież z KSM-u (która również wyłoniła laureatów) pokrótce zaprezentowała sylwetki odznaczonych, a byli nimi:

Dyrektor Niepublicznego Gimnazjum w Golinie pani Urszula Kowalczyk

Bozena_Kubacka

Dyrektor Wydziału Oświaty w Jarocinie – pani Bożena Kubacka

grzesiek_taczak

Prezes Banku Spółdzielczego w Jarocinie oraz Prezes stowarzyszenia edukacyjnego „Gimnazjum 2000”- pan Jan Grzesiek

karolmatuszak

Przewodniczący Rady Rodziców Niepublicznego Gimnazjum oraz Radny Powiatowy - pan Karol Matuszak

waszko

Nauczyciel wychowania fizycznego-pan Sebastian Waszkiewicz.

Przeprowadziliśmy krótką rozmowę z jedną wyróżnionych osób panią Urszulą Kowalczyk
GIG-ant: "Szeryf Praw Dziecka” to odznaczenie rozdawane po raz pierwszy w Polsce. Jak czuje się pani po trzymaniu tego odznaczenie?
U.K: Czuję się bardzo dumna, ale też zdaję sobie sprawę, że jest całe mnóstwo osób, które zasługują w znacznie większym stopniu na tę nagrodę.
Gig-ant: Czy spodziewała się pani, że otrzyma to odznaczenie?
U.K: Nie spodziewałam się tego odznaczenia. Jestem mile zaskoczona tym, że kapituła młodzieży wskazała moją kandydaturę.
Gig-ant: Jakie uczucia towarzyszyły pani, gdy odbierała odznaczenie?
U.K: Czułam się bardzo usatysfakcjonowana, bo jest to pochwała pracy nie tylko mojej, ale przede wszystkim wszystkich pracowników obu szkół w Golinie.
Gig-ant: Czy „Gwiazda Szeryfa” znalazła u pani w gabinecie jakieś szczególne miejsce?
U.K: Tak. "Gwiazda Szeryfa" jest na honorowym miejscu w moim gabinecie.
Gig-ant: Dziękuję bardzo za rozmowę.

Odznaczonym serdeczne gratulujemy :-)

Alicja Zaworska

Tomek Jankowski, 05.08.2014 23:59