Trójka uczniów z naszego gimnazjum tj. Julia Pospieszna (IIIa), Krzysztof Bochna (IIIa) i Szymon Radziejewski (IIIb) wzięła udział w IX edycji Rejonowego Konkursu Wiedzowego o Sztuce organizowanego przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu. Tegorocznym tematem była sztuka średniowiecza.

W pierwszym etapie konkursu udział wzięło 217 uczniów. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 43 uczestników. Zadaniem uczniów w etapie drugim, podobnie jak pierwszym, było rozwiązanie testu na podstawie którego wyłoniono ścisłą 16. Uczniowie, którzy znaleźli się w finale mieli za zadanie przygotować prezentację wylosowanego przez nich wcześniej tematu. Nasza trójka wylosowała następujące tematy konkursowe:

Julia Pospieszna - "Zamki na szlaku Orlich Gniazd"

Krzysztof Bochna - "Życie i twórczość Wita Stwosza"

Szymon Radziejewski - "Klasztor średniowieczny odzwierciedleniem kultury średniowiecza"

Po miesięcznych przygotowaniach, 7 kwietnia nastąpiła prezentacja tematów. Nasi uczniowie wyróżnili się na tle pozostałych poprzez odmienne formy prezentacji. Po naradach jury postanowiło przyznać  Szymonowi Radziejewskiemu III miejsce. Każdy z uczestników otrzymał dyplom i pamiątkę.

Tomek Jankowski, 15.04.2014 00:18