Uwaga! Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczka), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej

Jako podsumowanie minionego roku tradycyjnie przeprowadzamy głosowanie wśród redaktorów GIG-anta na hity i kity roku. Postanowiliśmy przedstawić trzy najlepsze i najgorsze golińskie wydarzenia ubiegłego roku.
HITY
1. Pierwsze miejsce wśród hitów zajęły dwa sportowe wydarzenia: awans Gromu do A-klasy oraz akcja „Biegaj razem z nami golińskimi ulicami”, która 30 maja 2015 roku odbyła się po raz dziewiąty. Grom jest bardzo dobrą drużyną i od dawna osiąga wiele sukcesów. Awans naszego zespołu do A-klasy jest z pewnością sporym sukcesem tej super drużyny.
W akcji „Biegaj razem z nami golińskimi ulicami” co roku bierze udział coraz  więcej młodych ludzi. Jest to dobra okazja do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu i znakomita promocja zdrowego stylu życia.
Gratulujemy Gromowi i zapraszamy na tegoroczną, dziesiątą już akcję „Biegaj razem z nami golińskimi ulicami”.
grom11354881_718636304929504_1691183225_n

2. Miejsce drugie zajęło Stowarzyszenie „Gimnazjum 2000”, które w roku 2015 obchodziło swoją piętnastą rocznicę działalności. Zarząd stowarzyszenia reprezentowany przez prezesa Jana Grześka został uhonorowany pamiątkowymi dyplomami i upominkami podczas szkolnych uroczystości. Stowarzyszenie Edukacyjne „Gimnazjum 2000” bardzo wiele robi na rzecz wychowania i oświaty, czego dowodem są m.in. dobre wyniki i osiągnięcia naszych uczniów.
Jesteśmy wdzięczni za ogrom pracy, jaki członkowie stowarzyszenia wkładają na rzecz uczniów. Dziękujemy!
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

3. Na miejscu trzecim znalazły się aż cztery wydarzenia: budowa oświetlenia na ul. Zakrzewskiej, spotkanie rocznika 1975 po 25 latach, nagroda Taczaka dla parafii i proboszcza J.Pytlika oraz mistrzostwo wojewódzkie Marcina Szymkowiaka w biegu na 300m.
Jak widać naszym redaktorom zależy na bezpieczeństwie w naszej miejscowości. Na blisko 1,5 -kilometrowym odcinku drogi postawiono 42 nowe lampy. Pieniądze na ten cel częściowo pozyskano z Unii Europejskiej, resztę dołożono z gminnej kasy.
Po 25 latach, dnia 6 listopada 2015 roku, rocznik 1975 zorganizował zjazd klasowy. Spotkanie odbyło się w golińskim Domu Parafialnym. Było to bardzo wzruszające spotkanie. Miło jest się spotkać po tylu latach, porozmawiać, powspominać ze swoimi starymi kolegami, koleżankami i wychowawcami…
Za zasługi dla Ziemi Jarocińskiej nasza parafia otrzymała nagrodę Burmistrza Jarocina im. Stanisława Taczaka, składającą się ze statuetki oraz certyfikatu. Mieszkańcy naszej miejscowości bardzo angażują się w działania renowacyjne sakralnych obiektów Goliny.

Marcin Szymkowiak 29 maja 2015 roku został mistrzem Wielkopolski w biegu na 300m. Jego czas - 37,33s -  stał się oczywiście nowym rekordem naszego gimnazjum.

 

KITY

1. Brak parkingu przy szkole zdecydowanie znalazł się na miejscu pierwszym wśród kitów. Budowa parkingu przy szkole została zatwierdzona przez zebranie wiejskie i władze gminy. Parking ma powstać w tym roku. Mamy nadzieję, że tak rzeczywiście będzie. Wtedy zapewne trafi na listę hitów...

2. Na miejscu drugim znalazły się trzy wydarzenia: brak promenady, stan dróg na osiedlu oraz wiecznie pusta salka OSP.
Promenada jest projektem  budżetu obywatelskiego z 2014 roku. Miała powstać już dawno, jednak napotkano pewne przeszkody. Na jednej z działek nie uregulowany był podział majątkowy. Mamy nadzieje, że powstanie w tym roku…
Kolejnym kitem jest zły stan dróg na osiedlu. Dużych nakładów finansowych wymaga projekt budowy dróg na osiedlu Piaskowym. Miejmy nadzieję, że w najbliższym czasie się to zmieni, chociaż zdajemy sobie sprawę, że to kosztowna inwestycja.
Salka OSP stoi pusta. Bardzo rzadko organizowane są w niej imprezy. Dlaczego?

3. Wciąż w czołówce utrzymuje się tragiczny stan dworca kolejowego, tym razem uplasował się on na miejscu trzecim (może to efekt znużenia tematem?). Dworzec PKP jest w tragicznym stanie. Wciąż nie jest on uwzględniany w planach budżetowych. Ile czasu musi upłynąć, żeby ta negatywna wizytówka Goliny uplasowała się na liście hitów?
WP_20150915_18_51_12_Pro

 

Oczekujemy na dyskusję i komentarze. Nasza lista może być subiektywna, ale jednak pokazuje golińską rzeczywistość. Redakcja GIG-anta uznaje rok 2015 jednak za udany, bo lista proponowanych hitów była znacznie bogatsza niż lista kitów.

Magdalena Mikołajczak, 22.01.2016 11:56
3,

608


Komentarze:

#1. Tomek Jankowski: 23.01.2016 14:42

nie ma nic muzycznego? :(

#2. Ala: 24.01.2016 10:50

Redakcja jak zwykle trafiła z wyborem hitów i kitów.Mam nadzieję że kity z tego roku będą hitem w kolejnym :)).

#3. Sebastian Waszkiewicz - Gromowiec: 31.01.2016 21:20

W imieniu UKS Grom oraz LZS Grom dziękuje za docenienie sportowych imprez i sukcesów. Oczywiście to wszystko dla Was Droga młodzieży i mieszkańcy Goliny. Postaram się, aby także w tym roku sportowe wydarzenia zostały w waszej pamięci.
Pozdrawiam i pamiętajcie "Najlepsze przeżycie ze sportem przez życie "

Dodaj komentarz