Uwaga! Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczka), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej

WZYWAM WAS MIESZKAŃCY
ZIEMI JAROCIŃSKIEJ !
ODDAJCIE HOŁD POLEGŁYM
BOHATEROM, SYNOM TEJ ZIEMI
STAŃCIE DO APELU !

Już jutro (piątek 27 grudnia) w Jarocinie odbędą się uroczystości związane z obchodami 95 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. O godz. 16:00 w kościele św. Marcina zostanie odprawiona msza św. w intencji powstańców. Dokładnie w godzinę wybuchu powstania o 16:40 w wszystkich kościołach zabiją dzwony oraz zostanie odsłonięta tablica ku czi powstańców. Została ona odrestaurowana ofiarnością mieszkańców Ziemi Jarocińskiej. O godz. 17:00 natomiast na rynku rozpocznie się multimedialne widowisko pt. "95", w którym weźmie udział młodzież golińskiego gimnazjum, a także m.in. Zuzia Kulka i Dominika Kordus (obie jako wokalistki).

Wyjątkowość tego widowiska polega przede wszystkim mówiąc ogólnie - na łączeniu. Z jednej strony mamy połączenie tradycji z nowoczesnością. Jest to historia opowiedziana słowami powstańców, które są zestawione ze współczesną muzyką młodzieżową poczynając od ostrego rocka, poprzez tango, reggae, kończąc na pięknym walcu. Pisząc piosenki starałem się, aby teksty były swego rodzaju komentarzem, dopełnieniem tych wspomnień. Ponadto łączymy wiele elementów sztuki, bo mamy tutaj i coś z teatru, muzyki, plastyki i filmu. No i co najważniejsze – wykorzystujemy tu ogromny potencjał wielu osób, reprezentujących różne środowiska i przede wszystkim różne pokolenia. Lista instytucji, organizacji, które włączyły się w realizację przedsięwzięcia jest naprawdę imponująca. W zasadzie nikt, do kogo zwracaliśmy się o pomoc nam nie odmówił. U każdego widać ogromne zaangażowanie. Po prapremierowym pokazie obszernego fragmentu widowiska już zebraliśmy mnóstwo ciepłych słów. Ludzie są bardzo ciekawi całości. To oczywiście bardzo cieszy, ale też zobowiązuje. To widowiska do niezła lekcja historii dla jarociniaków, o jarociniakach, stworzona przez jarociniaków - mówi Tomasz Jankowski, reżyser i autor piosenek.

 

Organizatorzy proszą o przyniesienie ze sobą świeczek !!!!

 

A oto jeden z utworów z widowiska "95", zaśpiewany przez Zuzię Kulkę.

Tomek Jankowski, 26.12.2013 11:11
0,

486


Komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego wpisu.

Dodaj komentarz