Uwaga! Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczka), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej

Witajcie. Pewnie większość z was pragnie mieć piękny, płaski i wysportowany brzuszek. W taką pogodę jedynie co się chce,  to jeść i leżeć cały dzień w łóżku. Niestety, takim sposobem nie uzyskamy pożądanych  rezultatów. Pragnę przedstawić wam 4 różne ćwiczenia, które możecie, a raczej powinniście  robić.

Dieta na płaski brzuch to konieczność

Ćwiczenia na płaski brzuch, bieganie czy pływanie nie dadzą Ci absolutnie nic, jeśli wciąż będziesz objadać się hamburgerami i tabliczkami czekolady. Według kodeksu płaskiego brzucha, musisz unikać w swojej diecie:

 

  1. Słodzonych napojów gazowanych (oranżada, cola, nawet słodzona woda mineralna)
  2. Słodyczy- nie ma nic gorszego dla rozwoju brzuszka niż słodycze. To one przekształcają się w tłuszcz w twoim organizmie. Jeśli lubisz słodkie rzeczy, musisz zmienić styl odżywiania!

I najważniejsze- zwiększ swój metabolizm, jedząc więcej błonnika . Błonnik wpływa na szybszą przemianę materii i sprawia, że po mniejszej ilości posiłku czujesz większe nasycenie.

Najłatwiejszym i najszybszym sposobem na pozbycie się brzucha nie są wcale ćwiczenia samych mięśni brzucha ( np. 6 weitera ). Najskuteczniejszym sposobem na spalenie tłuszczu, także tego z okolic brzucha są ćwiczenia aerobowe. Najpopularniejszymi ćwiczeniami aerobowymi (podwyższającymi tętno i zmuszającymi serce do wytężonej pracy) są:

 

  • bieganie
  • pływanie
  • długie, szybkie spacery
  • sporty zespołowe (koszykówka, piłka nożna, hokej, piłka siatkowa)
  • jazda rowerem

Wystarczy ćwiczyć 12-15 minut, trzy razy w tygodniu, w domu albo w klubie fitness. Ćwiczenia na brzuch to nie tylko brzuszki!

1. Unoszenie miednicy w leżeniu na plecach (przyciąganie kolan do klatki).

Stopy i kolana delikatnie nad ziemią, następnie przyciągamy kolana do klatki piersiowej odrywając pośladki od maty. W momencie największego spięcia wykonujemy wydech i wracamy do pozycji wyjściowej.

2. Przykład ćwiczenia na mięśnie brzucha na stojąco:

Stoimy w lekkim rozkroku. Stopy stawiamy mocno na podłodze. Uginamy lekko kolana. W takiej pozycji ręce kładziemy na biodra i lekko nachylamy się. Robimy tak zwany koci grzbiet mocno napinając mięśnie brzucha. Nachylamy się i prostujemy ściągając łopatki. Przy pochylaniu się podciągamy brodę jak najmocniej do klatki piersiowej. Plecy podczas pochylania się muszą być zaokrąglone, przy powrocie do pozycji pionowej należy je wyprostować i unieść głowę. Ręce cały czas trzymamy na biodrach. Pracują one wraz z pochylaniem i prostowaniem tułowia. Wykonujemy ćwiczenia dokładnie i powoli. Powtarzamy je 10 razy. Następnie prostujemy kolana i robimy kilka wdechów i wydechów unosząc do góry ręce. Wracamy do pozycji z ugiętymi nogami i ćwiczenie znów powtarzamy 10 razy. Podczas pochylania się ważne jest, aby równomiernie oddychać. Powietrze wypychamy przy skłonie, natomiast wciągamy podczas prostowania. Wykonujemy całą serię 10 razy.

 

3. Ćwiczenie w pozycji bocznej.

Oprzyj się na przedramieniu, całe ciało w linii prostej, miednica w górze, stopy oparte o podłoże. Mocnym ruchem wykonaj wyjście miednicy (pośladków) do góry, w momencie największego spięcia wykonaj wydech i wróć do pozycji wyjściowej. Jedna seria to 12 powtórzeń. Pamiętaj, że robimy dwie strony!

 

4.Wypchnięcia nóg w leżeniu
Połóż się na plecach, lekko ugięte w kolanach nogi unieś do góry w kierunku sufitu. Dłonie są pod pośladkami. Następnie unosimy głowę i barki z ziemi, napinając mięśnie brzucha. Pozwoli to zapobiec wyginaniu się grzbietu. Jeżeli nie mamy dość sił, unosimy tylko głowę. W ten sposób silniej będzie pracowała górna część mięśni brzucha. W pozycji dolnej weź wdech, a unosząc biodra do góry i spinając mięśnie brzucha, wykonaj wydech. Ćwiczenie angażuje dolny odcinek mięśnia prostego brzucha i w mniejszym stopniu część górną.

To by było na razie wszystko. Mam nadzieję, że któreś z tych ćwiczeń przypadło wam do gustu i postanowicie działać ! :D Do dziełaa !!

Patrycja Adamkiewicz :)

Tomek Jankowski, 23.01.2014 22:08
0,

1973


Komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego wpisu.

Dodaj komentarz