Przedstawiam wywiad z dziewczyną, która ten rok szkolny na pewno zaliczy do udanych pod względem sportowym. Zajęła 2 miejsce w konkursie na najlepszego sportowca gimnazjum, przegrywając tylko jednym punktem z Magdaleną Mikołajczak. Kilkukrotna rekordzistka szkoły na 600m oraz niewątpliwie świetna sportsmenka - Katarzyna Półrolniczak. W czerwcu zajęła trzecie miejsce w województwie wielkopolskim podczas Gimnazjady Lekkoatletycznej w biegu na 600 metrów z czasem 1:43:43.

GIG-ant: Jak długo przygotowywałaś się do zawodów?

K.P.: Moje przygotowania były ciężkie, jak widać skuteczne. Trenowałam po lekcjach przez większość roku szkolnego pod bacznym okiem trenera Sebastiana Waszkiewicza. Na każdym treningu dawałam z siebie 110%.

GIG-ant: Czy wynik uzyskany na zawodach cię satysfakcjonuje?

K.P.: Miejsce, które zajęłam, bardzo satysfakcjonuje mnie; liczyłam na niższe miejsce, byłam bardzo zaskoczona końcowym wynikiem. Mimo zajęcia 3 miejsca, pobiłam swój rekord życiowy, który można znaleźć na tablicy rekordów naszej szkoły.

GIG-ant: Czy zamierzasz dołączyć do jakiegoś klubu biegowego?

K.P.: Dostałam propozycję od klubu biegowego w Żerkowie, lecz nie podjęłam jeszcze tej ciężkiej decyzji. Uprawiam również inny sport (taekwondo - przyp.red.), trudno pogodzić te dwie dyscypliny razem w jednym czasie. Jak dotąd mam wielkie wsparcie od trenera, rodziny oraz znajomych.

GIG-ant: Ile czasu poświęcasz na treningi?

K.P.: Jak już wspominałam, trenuję po lekcjach oraz w weekendy. Treningi zajmują nie zawsze tyle samo czasu; zależy to od tego, jakie mam zadania do wykonania.

GIG-ant: Czy wiążesz swoją przyszłość z bieganiem?

K.P.: Po takim sukcesie warto się nad tym zastanowić. Myślałam nad dalszą szkołą sportową , aby udoskonalać swoje umiejętności.

Wielkie podziękowania należą się panu Sebastianowi, który zawsze mnie wspierał. Mimo moich ciężkich dni, zawsze we mnie wierzył.

19113140_1183468561758482_1889993199_n

19987226_1968358836754690_1591745227_n