Uwaga! Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczka), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej

Katarzyna Orpel uczennica klasy IIIB zdobyła drugie miejsce w XIII Zmaganiach Recytatorskich w Poznaniu. Konkurs, ogólnopolski, był poświęcony twórczości Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego pod hasłem Festiwal Słowa.

Pod koniec listopada odbyły się eliminacje. Miały one miejsce w XX Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu. Wzięło w nich udział ponad 20 recytatorów z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Występy oceniało trzyosobowe jury. Komisja konkursowa do finału zakwalifikowała 11 osób. Lechosław Rybka – dyrektor XX Liceum Ogólnokształcącego, gdzie odbywały

się eliminacje, podkreślił bardzo ciekawe interpretacje utworów Gałczyńskiego. Natomiast Dominik Górny – poeta poznański zaakcentował świadomość tekstu przez wszystkich uczestników a także wybór niestandardowych utworów pisarza.

orpel1

Po ogłoszeniu werdyktu wszyscy finaliści rozmawiali indywidualnie z poetą na temat rozwoju swojego warsztatu recytatorskiego. Dominik Górny dał młodym ludziom bardzo cenne wskazówki do dalszej pracy.

Po tygodniu odbył się finał. Tym razem recytatorzy spotkali się w Osiedlowym Domu Kultury „Bajka” w Poznaniu. Katarzyna osiągnęła swój kolejny sukces – zdobyła 2 miejsce!!!!

orpel2

Tomek Jankowski, 24.12.2015 12:18
0,

751


Komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego wpisu.

Dodaj komentarz