Uwaga! Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczka), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej

Jak  wszyscy wiemy -  sport to zdrowie. Jedni jeżdżą na rowerach, inni trenują taekwondo  czy karate, ale są też tacy, którzy biegają. Czyli uprawiają najprostszy z możliwych sport.Postanowiliśmy zapytać  uczestników 15. Maratonu w Poznaniu, dlaczego lubią biegać (dystans wynosił 42.195 km - czyli to naprawdę trzeba lubić...).

GIG-ant: Dlaczego lubi pani biegać?
Ewa: Dzięki temu mogę trochę odpocząć od codziennych problemów. Zapominam o tym, co mnie męczy i odprężam się. Bieganie jest dla mnie raczej czymś w rodzaju chwilowej ucieczki od rzeczywistości.  Mogę sobie wszystko przemyśleć i podjąć jakieś decyzje. Udział w maratonie nie był po to, by wygrać. Chciałam po prostu być wśród ludzi, odpocząć.

GIG-ant: A pan? Dlaczego pan tak chętnie uprawia sport?
Marek: Cóż, sprawia mi to przyjemność. Od dawna interesuję się sportem, a dyscyplina tego rodzaju sprawia mi dużo frajdy. Działa to na moje zdrowie, ale mogę też się odprężyć i pomyśleć nad wieloma sprawami.

GIG--ant: Jak długo pan biega?
Marek: Kilka miesięcy. Początkowo moje dystanse były krótkie. Od 2-5 kilometrów dziennie. Z czasem jednak podniosłem poprzeczkę i biegałem coraz więcej i więcej. Na chwilę obecną potrafię przebiec nawet do 50 kilometrów. Ostatnio miałem okazję wziąć udział w 15. Maratonie w Poznaniu. To było niesamowite przeżycie i przyznam szczerze, że zakończyło się sukcesem. Startowało kilka tysięcy biegaczy,  a ja byłem 537. Wiem, że muszę jeszcze trochę popracować, ale jestem pewien, że z czasem będzie coraz lepiej

My zachęcamy wszystkich do biegania. Niekoniecznie na tak ekstremalnych dystansach. Wystarcza chęci, przyzwoite buty i dres. Najtrudniej o ten pierwszy element. Kto spróbuje, ten nie pożałuje. Zdrowie i dobre samopoczucie warte są dużo więcej niż sądzą ci, którzy za  relaks uznają przerzucanie kanałów w telewizorze lub wielogodzinne surfowanie po sieci.

Monika Rutka

Tomek Jankowski, 05.11.2014 01:28
2,

1637


Komentarze:

#1. Sebastian W: 05.11.2014 20:29

Zgadzam się z Moniką , chęci to najtrudniejsza przeszkoda, później już same korzyści, pozdrawiam wszystkich biegaczy z naszej okolicy

#2. ula: 06.11.2014 21:57

Zazdroszczę fajnej przygody i podziwiam. To naprawdę wyczyn przebiegnięcie takiego dystansu i tylko ci co biegają są w stanie to docenić.

Dodaj komentarz