Uwaga! Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczka), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej

W Siedleminie jest realizowany projekt Mieszkań Plus. W tej sprawie postanowiłam przeprowadzić wywiad z jednym z radnych gminy Jarocin – Andrzejem Skrzypczakiem.

GIG-ant: Ile budynków i mieszkań ma powstać w Siedleminie?
A.S.: Jarociński TBS Sp. z o.o. wspólnie z gminą Jarocin rozpoczyna budowę około 500 mieszkań komunalnych. Realizacja inwestycji będzie przebiegać w dwóch etapach, a w pierwszym z nich pojawia się Siedlemin – 96 lokali.

GIG-ant: Kto będzie mógł w nich zamieszkać?
A.S.: W tych budynkach mogą zamieszkać osoby spełniające następujące warunki:

  • Brak tytułu prawnego do innego lokalu mieszkalnego w tym samym mieście
  • Wypełnienie wniosku
  • Wpłata kaucji w wysokości 12-krotności czynszu
  • Preferowane rodziny z dziećmi
  • Mieszkania przeznaczone będą także dla osób z poza gminy Jarocin

IMG_20170401_172923

GIG-ant: Kiedy ukończenie inwestycji?
A.S.: Pierwszy etap budowy, w którym znajduje się Siedlemin, jest do ukończenia w roku 2018.

GIG-ant: Skąd pomysł, żeby mieszkania powstały w Siedleminie?
A.S.: Pomysł na budowę mieszkań powstał na wspólnych posiedzeniach radnych oraz burmistrza Jarocina. Tam wskazano tereny należące do gminy Jarocin, które znajdowały się w niedalekiej odległości od szkół.

GIG-ant: Kto finansuje całe przedsięwzięcie?
A.S.: W całym procesie inwestycyjnym ani gmina, ani JTBS nie musi zaangażować środków finansowych. Po stronie JTBS jest zapewnienie uzbrojenia i przygotowanie dokumentacji projektowych wraz ze wszystkimi pozwoleniami. Środki finansowe w budowę mieszkań włoży BGK TFI.

GIG-ant: Kto się zajmuje budową i kto nadzoruje?
A.S.: Budową mieszkań zajmują się firmy, które wygrały przetarg. Każda z tych firm do realizacji wynajęła także podwykonawców z regionu. Nad nadzorem czuwa inspektor nadzoru wynajęty przez gminę.

GIG-ant: Ile firm brało udział w przetargu na budowę?
A.S.: Do przetargu na budowę przystąpiło kilka firm. Zarząd Projektu podjął decyzję, że realizacją budowy w Siedleminie zajmie się PPUH AGROBEX Sp. z o.o. z Poznania.

GIG-ant: Ile będą kosztować mieszkania?
A.S.: W budowanych lokalach będą mieszkania dwu- i trzypokojowe o powierzchni 35,6mi 56,1m2. Wszystkie mieszkania zostaną wykończone „pod klucz”. Stawka czynszu wyniesie od 1 do 11 zł za m2 i będzie zależała od lokalizacji.

Opracowała:

Patrycja Wojtczak

Anna Bochna, 06.04.2017 23:40
0,

345


Komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego wpisu.

Dodaj komentarz