6 grudnia br. w naszej szkole odbyły się mikołajki. Uczniowie obu naszych szkół oraz zaproszeni goście - pan burmistrz Stanisław Martuzalski i radni gminy i powiatu Jarocin, sołtys R.Żyto, przedstawiciele rad rodziców obu golińskich szkół - stawili się w sali gimnastycznej i o godz. 9.00 rozpoczęli wspólne świętowanie, oczywiście razem z uczniami.

Gimnazjaliści przygotowali nietypową scenkę z udziałem św. Mikołaja oraz grup Gol-tan i Yankee. Uczniowie ze szkoły podstawowej także wzięli udział w tym przedstawieniu, prezentując   świetnie wykonane piosenki.

Po zakończeniu występów odbył się konkurs, w którym wystartowały cztery drużyny: uczniów, nauczycieli, władz miasta i drużyna Rady Rodziców. Do wykonania były zadania z zakresu matematyki, języka polskiego oraz zadania na sprawność manualną- uczestnicy mieli za zadanie zapakować prezent. Zwyciężyła drużyna władz.  Przy okazji z ust pana burmistrza usłyszeliśmy - miejmy nadzieję, iż nie dla żartu - deklarację, iż Golina doczeka się wkrótce ścieżki rowerowej, a szkoła toalet dla maluchów. No, to byłby prezent...

Po zakończeniu uroczystości uczniowie zostali obdarowani słodkimi prezentami. Sponsorami były obie rady rodziców, sołtys Żyto z radnym M.Półrolniczakiem oraz radni gminy Jarocin.

W imieniu uczniów naszych szkół serdecznie dziękujemy za podarunki! Było słodko! I fajnie.

Tomek Jankowski, 20.12.2013 00:19