Uwaga! Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczka), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej

Już od kilku lat nasze gimnazjum uczestniczy co roku w Poznańskiej Nocy Naukowców. Zacznijmy może od tego, co to w ogóle jest. Noc Naukowców jest to coroczna impreza popularnonaukowa finansowana z budżetu Unii Europejskiej. Odbywa się ona w ostatni piątek września , równocześnie we wszystkich niemal krajach Unii Europejskiej. W sumie w 300 europejskich miastach! W Polsce odbywa się m.in. w Krakowie, Katowicach , Poznaniu, Toruniu.
W tym roku udaliśmy się na campus uniwersytecki - oczywiście chodzi o szacowny Uniwersytet Adama Mickiewicza. Znajdują się na nim m.in. wydziały: dziennikarstwo, chemia, biologia, fizyka, matematyka, informatyka . Uczestniczyliśmy w wykładzie na temat fizyki, który okazał się być bardzo interesujący. Na wydziale biologii rozwiązywano ...zagadki kryminalne.Na wydziale chemii można było stworzyć własne kosmetyki, na przykład perfumy. Oczywiście nie obyło się bez hitu corocznej Nocy Naukowców czyli bransoletek ,,świetlików";  praktycznie każdy uczestnik miał kilka takich.
Moim zdaniem tego rodzaju imprezy są bardzo ciekawe i pożyteczne. Można się nie tylko świetnie bawić, ale również dużo się dowiedzieć, każdy może tam znaleźć coś dla siebie. Różnego rodzaju pokazy, których jest mnóstwo , sprawiają, że uczestnik musi wybierać miejsca ( to prawdziwy kłopot bogactwa! ), do których chce się udać. Ciekawym doświadczeniem na tegorocznej Nocy Naukowców było częstowanie uczestników np. lodami z azotu , ciastkami z glonów i innymi, równie ekstrawaganckimi atrakcjami kulinarnymi.
Noc Naukowców to naprawdę ciekawa sprawa , gorąco polecam ją wszystkim, zwłaszcza szkolnym sceptykom, których nie sposób zainteresować żadną wiedzą. Do zobaczenia za rok ...

Magda Liberska, 02.10.2014 23:21
0,

1515


Komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego wpisu.

Dodaj komentarz