Uwaga! Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczka), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia i w większości domów ruszyły już pełną parą przygotowania świąteczne. Sprzątamy, kupujemy prezenty, a także - co chyba najprzyjemniejsze  - stroimy choinkę. By przekonać się, jak powstają bombki, które wieszamy na świątecznym drzewku, wybrałem się z wizytą do pobliskiej fabryki produkującej te piękne, szklane ozdoby. Zapraszam na rozmowę z właścicielem firmy LOTOS-DUO w Koźminie, panem Piotrem Turbańskim.

GIG-ant: Od kiedy zajmuje się pan produkcją bombek?
P.T.: To już 19 lat. Rodzice założyli tę firmę w 1997 roku. Początki nie były łatwe – wszystkiego musieliśmy się uczyć na własnych błędach.

GIG-ant: Wiemy, że ostatnio państwo zmienili położenie sklepu. Dlaczego?
P.T.: Zmiana lokalizacji naszego sklepu w głównej mierze jest wynikiem zmiany siedziby całej firmy, zarówno części produkcyjnej - czyli fabryki, jak i naszego biura. Ponadto mamy tu dogodniejszy dojazd i miejsca parkingowe dla naszych klientów.

GIG-ant: Czy ta praca pana satysfakcjonuje, czy jest pan dumny ze swojego zawodu?
P.T.: Firmę założyli i rozbudowali moi rodzice, a ja ją po nich dziedziczę, więc jestem dumny, że mogę kontynuować ich dzieło.

GIG-ant: Skąd tak nietypowe pomysły na rodzaje bombek, np. przeźroczysta, z malunkiem od środka.
P.T.: To rynek wymusza na nas poszukiwanie nowych trendów, my musimy nadążyć za tym i przedstawić swoją propozycję na bombkach, co nie jest łatwe. Nasze bombki trafiają nie tylko na polski rynek – sprzedajemy je do wielu krajów na całym świecie, głównie do Niemiec, Australii; mamy również odbiorców we Francji, Anglii. To też wymusza na nas posiadanie szerokiej gamy wzorów.

GIG-ant: Jaki jest najbardziej popularny wzór w tym sezonie, jaka kolorystyka, a jaki przypadł najbardziej do gustu panu?
P.T.: W tym roku rządzi kolor biały, srebrny, czyste szkło z delikatnymi dekorami i popularność od kliku sezonów zdobywa czarny. Ale ten kolor nigdy nie zdobędzie całego rynku.

GIG-ant: Dziękuję bardzo za możliwość spotkania się z panem.
P.T.: Również dziękuję i zapraszamy do nas na spotkania warsztatowe.

Kacper Burdziąg, 22.12.2016 17:49
0,

395


Komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego wpisu.

Dodaj komentarz