Uwaga! Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczka), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej

Goliniacy dyskutują o wielu sprawach dotyczących naszej miejscowości. Postanowiliśmy sprawdzić ,,u źródła", co w trawie piszczy.

To znaczy - co się dzieje lub dziać będzie. Oto informacje z pierwszej ręki - czyli uzyskane od sołtysa Ryszarda Żyto.

GIG-ant: Co z biogazownią? Czy powstanie?

R.Ż.: Obecnie burmistrz Jarocina wydał decyzję umarzającą postępowanie administracyjne w przedmiocie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla inwestycji  pod nazwą „ Budowa biogazowni o mocy do 1. MWel  w  miejscowości Golina” planowanego na działce  o nr ewid.9/6, arkusz mapy nr 1, obręb Golina. Mówiąc krótko postępowanie administracyjne podlega  umorzeniu, ale inwestor ma prawo do odwołania i ponownego wniosku. Decyzja jest wynikiem przepisów prawnych obowiązujących burmistrza.

GIG-ant: Co ze strefą ekonomiczną?

R.Ż.: Burmistrz Jarocina Stanisław Martuzalski  poszukuje inwestora dla strefy   ekonomicznej w Golinie  w różny  sposób , ale trudno jest znaleźć  „dobrego” inwestora.

GIG-ant: Czy ,,zapach" ze spalania kości w zakładzie Biernacki nie przekracza norm?

R.Ż.: Wielokrotnie interweniowałem w tej sprawie. Zapach nie przekracza norm w czasie kontroli.

GIG-ant: Ile kosztowała budowa placu zabaw w Stefanowie, kto go wybudował, jaki jest stopień wykorzystania?

R.Ż.: Projekt był realizowany przez Gminę Jarocin w  trzech miejscowościach ( Radlin, Stefanów, Witaszyczki). Gmina uzyskała dofinansowanie i  po podpisaniu umowy z Liderem Zielonej Wielkopolski można było działać.  Trochę to trwało, ale takie są procedury. Przetarg na budowę wygrała firma Grupa Hydro sp. z o.o z Mosiny, a realizacja budowy to przełom lipca i sierpnia 2014 roku. Plac zabaw składa się z :   piaskownicy, huśtawki wahadłowej- podwójnej,  kiwaka- psa, karuzeli bez siedzisk, zestawu zabawowego, dwóch  ławek , kosza na śmieci i regulaminu korzystania z placu zabaw. Wykonano podłoże trawiaste, strefy upadku z piasku, ogrodzenie placu zabaw wraz z furtką, a także utwardzono ścieżkę z kostki. Całkowity koszt  budowy placu zabaw to ponad 42 tys. zł. Gmina uzyskała dofinansowanie z funduszu PROW  na lata 2007-2013 przez Lidera Zielonej Wielkopolski  w kwocie 22 tys. zł. Sponsorów w tym przypadku nie było, ale obecnie teren wokół placu zabaw aż się prosi o działania sponsorów i nie tylko.

GIG-ant: Co z promenadą? Kiedy rusza budowa?

R.Ż.:Po zaakceptowaniu projektu budowy promenady wzdłuż Lubieszki, budowla powinna ruszyć w przyszłym roku.

R.Ż.:Dziękuję bardzo za wywiad.

R.Ż.: Ja również dziękuję.

Tomek Jankowski, 21.10.2014 21:19
0,

547


Komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego wpisu.

Dodaj komentarz