Uwaga! Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczka), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej

11 listopada 2013 r. w Jarocińskim Ośrodku Kultury zostanie przedpremierowo pokazane widowisko „95” traktujące o Powstaniu Wielkopolskim. W projekt są także zaangażowani uczniowie i nauczyciele golińskiego gimnazjum.

Multimedialne przedstawienie jest częścią projektu „Odkryj Bohatera” realizowanego przez Fundację 750-lecia Jarocina. Przygotowywane jest ono na gminne obchody 95 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego, które będą miały miejsce 27 grudnia 2013 r. na jarocińskim rynku. Większą część przedstawienia będzie można przedpremierowo obejrzeć już 11 listopada w Jarocińskim Ośrodku Kultury. Widowisko przygotowywane było z myślą o plenerze i pewnych rzeczy nie da się fizycznie zrobić w JOK-u. Poza filmem opartym na wspomnieniach powstańców oraz piosenkami, mamy jeszcze kilka żywych elementów, coś w rodzaju performanców. Szczegółów nie chcę jednak zdradzać. Niech to pozostanie dla widza niespodzianką – mówi p. Tomasz Jankowski, reżyser i scenarzysta.

Jankowski jest także autorem piosenek, stworzonych specjalnie na potrzeby tego widowiska. Wśród wokalistów są także golinianki – Zuzia Kulka i Dominika Kordus. Realizacją filmu zajęło się kółko filmowe „GAF-a”, prowadzone przez p. Bartosza Tabakę. W rolę narratora wcielił się nauczyciel historii p. Marek Tomczak, a lektorem jest p. Piotr Kowalczyk. Za scenografię odpowiada p. Bartosz Palczewski. W obsadzie grudniowego przedstawienia znajdą się także uczniowie klas drugich golińskiego gimnazjum.

 

Tymczasem zapraszamy na prapremierę do Jarocińskiego Ośrodka Kultury. 11 listopada 2013 r., godz. 16:00. Wstęp wolny !!!

Tomek Jankowski, 01.11.2013 00:42
0,

606


Komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego wpisu.

Dodaj komentarz