Tradycyjnie we wrześniu mury szkolne przekroczyli najmłodsi uczniowie . W tym roku utworzono aż dwie klasy pierwsze. Naukę zaczęły bowiem zarówno 7-latki, jak i pierwszy raz 6-latki.

Postanowiliśmy zapytać maluchy o ich pierwsze wrażenia w szkole.

GIG-ant:  Jak wam się podoba ta szkoła?

Pierwszaki: Jest super, lubimy do niej przychodzić, uczyć się.

GIG-ant:  Czy podoba wam się wasza nauczycielka?

Pierwszaki: Tak. Jest miła, umie na wszystko opowiedzieć, ćwiczymy razem na w-f .

GIG-ant:  Co lubicie bardziej - przerwy czy lekcje?

Pierwszaki: Lekcje!

GIG-ant:  Podobał wam się pierwszy tydzień szkoły?

Pierwszaki: Bardzo (chórem).

GIG-ant:  Co robicie na lekcjach ?

Karol Pawełczyk -piszemy w elementarzu, malujemy.

Ada Walczak - piszemy w książkach, piszemy karty pracy.

Natalia Staniewska - przygotowujemy się do ślubowania, śpiewamy.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Od września w szkole podstawowej pracuje też nowy nauczyciel. Pani Izabella Dziurdzia jest wychowawcą klasy Ib, do której uczęszczają 6-latki. Poniżej rozmowa z ,,nową panią".

GIG-ant:  Jest pani w szkole nowym nauczycielem. Czy podoba się pani w naszej szkole?
I.Dz.: W tej szkole podoba mi się bardzo. Od pierwszego dnia poczułam się tu jak ,,w domu”. Wszyscy przyjęli mnie bardzo ciepło i serdecznie. Zrozumiałam, że znalazłam „swoje miejsce na ziemi”.
GIG-ant:  Jak długo pracuje pani w zawodzie?
I.Dz.: Jako nauczyciel pracuję trzynaście lat.
GIG-ant:  Co najbardziej lubi pani w swojej pracy?
I.Dz.: Najbardziej lubię oczywiście dzieci i pracę z nimi. To właśnie dzięki nim każdy dzień jest wielką niespodzianką i żaden nie jest taki sam.
GIG-ant:  Jakie są pierwsze wrażenia dotyczące uczniów?
I.Dz.: Moi uczniowie są fantastyczni. Zawsze im powtarzam, że każdy z nich jest wyjątkowy. Gdy codziennie rano widzę ich uśmiechnięte buzie i „ciekawe świata” oczy, jestem po prostu szczęśliwa.
GIG-ant:  Czy dogaduje się pani z nimi?
I.Dz.: Mamy ze sobą bardzo dobry kontakt. „Maluszki” szybko się uczą, jak stać się dobrymi uczniami. Zadają mnóstwo pytań, ale też sami dużo i chętnie mówią. Wszyscy zgodnie postanowili, że postarają się zostać najlepszą klasą w szkole. Już teraz jestem z nich dumna.
GIG-ant:  Skąd pani pochodzi i dlaczego zdecydowała się pani uczyć właśnie w naszej szkole?
I.Dz.: Pochodzę z Jarocina i tam też mieszkam. Już kiedyś starałam się o pracę w tej szkole i gdy tylko pojawiła się taka szansa, ani chwili się nie wahałam. Już w tej chwili wiem, że podjęłam właściwą decyzję.
GIG-ant:  Jakie są wady, a jakie zalety pracy  nauczyciela?
I.Dz.: Praca nauczyciela nie ma dla mnie właściwie wad, ma tylko same zalety. Codziennie życie stawia przed nami nowe wyzwania, dzięki którym mamy szansę i możliwość ciągle się rozwijać i nigdy nie stać w miejscu. Nigdy nie grozi mi w pracy nuda i to jest wspaniałe.
GIG-ant:  Dziękuje za wywiad.
I.Dz.: Ja również dziękuję.

Wszystkim pierwszakom życzymy jak najwięcej pozytywnych wrażeń w nowej szkole oraz samych piątek i szóstek.

Jakub Podsadny

Tomek Jankowski, 09.10.2014 13:26