Pierwszego maja 2016 r. w kościele katolickim w Golinie odbyła się I Komunia Święta. Przystąpiło do niej 29 dzieci. Postanowiliśmy przeprowadzić krótki wywiad z Anią Dylak, jedną z uczestniczek tej podniosłej uroczystości.

A.D

GIG-ant: Czym według ciebie jest Komunia Święta?
A.D.: Według mnie Komunia Święta jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu.

GIG-ant: Pierwsza Komunia Święta może być okazją do...?
A.D.: Może być okazją do spotkania się z bliskimi, a szczególnie z Panem Jezusem.

GIG-ant: Jak wraz z rodzicami przygotowywałaś się do tak pięknej chwili?
A.D.: Wraz z rodzicami jeździłam na spotkania do kościoła i dużo między sobą rozmawialiśmy na ten temat.

GIG-ant: Z czego będziesz najbardziej zadowolona ?
A.D.: Najbardziej będę zadowolona z tego, że przyjmę Pana Jezusa do serca.

GIG-ant: Czego chciałabyś życzyć wszystkim swoim rówieśnikom?
A.D.: Chciałabym życzyć moim rówieśnikom żeby Pan Jezus, którego przyjmą w Komunii Świętej, został na zawsze w ich sercach.

Ani i wszystkim pozostałym dzieciom życzymy wszystkiego najlepszego w tym szczególnym, wyjątkowym dniu.

komunia-486

Kamila Staniewska