Dnia 13 czerwca 2014 roku na obiektach obu szkół w Golinie odbył się piknik z okazji ... Dnia Dziecka. Dwutygodniowe opóźnienie wynikało z faktu, iż planowana wcześniej impreza torpedowana była przez kapryśną aurę. I tym razem pogoda nie dopisała, więc planowane na powietrzu atrakcje przeniesiono do sali gimnastycznej. Piknik miał on na celu zintegrowanie wszystkich trzech " szkolnych podmiotów", a mianowicie nauczycieli, rodziców oraz uczniów.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Całą imprezę otworzył pokaz talentów. Zaprezentowało się  w nim wielu utalentowanych uczniów obu naszych szkół. Nieobecnych na pokazie odsyłamy do tekstu "Święto talentów" zamieszczonego w GIG-ancie kilka tygodni temu, a zwłaszcza do filmiku towarzyszącemu tekstowi. W maju uczniowie drugich klas gimnazjum, w ramach lekcji muzyki, mieli za zadanie stworzyć własne teledyski, które zostały pokazane w świetlicy szkolnej. To była naprawdę ciekawa propozycja. Poza tym w sali numer 20 umieszczono kroniki szkolne, które w wielu przypadkach wywołały uśmiechy oraz piękne wspomnienia. Dużym powodzeniem cieszyła się sprzedaż symbolicznych "cegiełek", z której cały dochód przeznaczony zostanie na szkolną inwestycję - ławki zainstalowane na terenie szkół. Za każdą zakupioną "cegiełkę" otrzymywało się symboliczny gadżet. Warto dodać, że sprzedano wszystkie "cegiełki" oraz że sponsorami wspomnianych gadżetów byli rodzice i uczniowie.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Rodzice sprawdzili się jeszcze w jednej roli -  zorganizowali dzięki hojności sponsorów oraz własnej zapobiegliwości - stoiska gastronomiczne, dzięki czemu uczniowie mogli posilić się i nabrać sił przed jeszcze jedną atrakcją- czyli dyskoteką, w której wzięli udział absolutnie wszyscy - uczniowie, rodzice i nauczyciele. Impreza była w opinii wielu osób bardzo udana. Wypada przyklasnąć takiej piknikowej formule Dnia Dziecka. No i pogratulować oraz podziękować tym wszystkim, którzy przyczynili się do powodzenia imprezy.

Tomek Jankowski, 19.06.2014 01:23