Wielu z nas ma swoje zainteresowania, ulubione formy spędzania czasu czy po prostu hobby. Jedni lubią sport, inni grać na komputerze czy oglądać tv. Są także osoby, które mają swoje pasje. Jedną z tych osób jest 12- letnia uczennica  Szkoły Podstawowej w Golinie -  Olivia Wieczorek.

Postanowiliśmy zapytać  mamę Olivii, Beatę Wieczorek,  o dotychczasowe osiągnięcia jej uzdolnionej muzycznie pociechy.

Gig-ant: Która z nagród zdobytych przez Olivię jest pani zdaniem najważniejsza?

B. W.: Bezsprzecznie najważniejszy był udział w III edycji programu telewizyjnego Must Be The Music i zajęcie III miejsca w I odcinku półfinałowym. Było to dla niej wielkie przeżycie. Niesamowitą nagrodę stanowi udział w Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Stambule, w Turcji. Otrzymała ją 5 maja 2014 roku za zajęcie drugiego miejsca w Międzynarodowym Festiwalu ,,Majowa nutka'' w Częstochowie.

Gig-ant: Ile nagród muzycznych zdobyła Olivia?

B. W.: W ciągu 7 lat swojej kariery piosenkarskiej (zaczęła śpiewać, kiedy miała 5 lat) zdobyła 37 nagród.

Gig-ant: Jakiej rangi są te konkursy?

B. W.: Olivia bierze udział w konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych, bardzo rzadko w tych o zasięgu powiatowym.

Gig-ant: Kto udoskonala jej warsztat muzyczny?

B. W.: Nad prawidłową emisją głosu na początku czuwał pan Andrzej Musiałek. Obecnie (od 1,5 roku) jest to pani Beata Godniak.

Gig-ant: Jak pani sądzi-  jest to dla niej zabawa, czy raczej chęć spełnienia swoich marzeń?

B. W.: Powiedziałabym, że po trochu i to, i to. Śpiewając, Olivia potrafi się wspaniale bawić, natomiast jeżeli chodzi o marzenia,to także je realizuje.

Gig-ant: Jak często pani córka jeździ na konkursy?

B. W.: Trudno to określić. Czasami są to trzy konkursy w miesiącu (tak jak teraz w miesiącu maju), ale bywa też, że przez jakiś czas nie uczestniczy. Zależy to głównie  od zdrowia, kosztów, a także od ilości nauki.

Gig-ant: Czy poza rozwijaniem się w muzyce Olivia ma inne pasje?

B. W.: Tak. Bardzo uwielbia tańczyć, czytać ciekawe książki, a także uwielbia opiekować się swoim małym pieskiem- Pączusiem. Jej pasją jest także pisanie opowiadań.

Gig-ant: Dziękujemy za rozmowę. Życzymy pani córce oczywiście dalszych sukcesów  oraz wygranej na konkursie w Stambule.

B. W.:Dziękujemy bardzo.

Postanowiliśmy również zapytać samą Olivię o jej karierę muzyczną.

Gig-ant:  Która ze zdobytych nagród jest dla ciebie najważniejsza?

Olivia: Każda z nich jest dla mnie tak samo ważna.

Gig-ant: Występowanie jest dla ciebie zabawą czy raczej czymś poważniejszym?

Olivia: Raczej zabawą. Jestem dopiero w szkole podstawowej. Może za kilka lat zacznę o tym myśleć poważnie.

Gig-ant: Jak często jeździsz na konkursy?

Olivia: Co miesiąc, czasem co tydzień. Zależy, bo czasem jest mniej konkursów, a czasem więcej.

Gig-ant: Czy masz jakieś inne pasje poza śpiewaniem?

Olivia: Gram na keyboardzie i tańczę.

Gig-ant: Kto jest twoim idolem w dziedzinie muzyki?

Olivia: Zdecydowanie zespół " 30 Second to Mars".

Gig-ant: Gratulujemy ci sukcesów i życzymy kolejnych.

Olivia: Dziękuję.

Tomek Jankowski, 14.06.2014 23:32