01 lutego odbył się charytatywny koncert kolęd dla Julki Jagodzińskiej. Udało się nam przy tej okazji porozmawiać z jej tatą, panem Dawidem Jagodzińskim.
GIG-ant: Kto wyszedł z inicjatywą organizacji festynu charytatywnego?
D.J:Po tym jak nasi znajomi dowiedzieli się, że zdecydowaliśmy się na operację Julki i że ten zabieg nie jest refundowany,a wszystkie koszty musielibyśmy ponieść sami, postanowili nam pomóc.
Dziękujemy Kasi, Mikołajowi, pani Joli oraz Dominice - to oni rozpoczęli tzw. łańcuszek.

GIG-ant: Kto pomagał w organizacji?
D.J: Całe to wydarzenie zostało utworzone i przedstawione na facebook-u i od tego momentu został uruchomiony łańcuszek. Bardzo dużo osób pisało do naszych organizatorów, że chcą pomóc, wystąpić, wesprzeć naszą córeczkę. I tak to się zaczęło…

GIG-ant: W jakim stanie jest teraz Julka?
D.J: Julka ma 4 lata. Ze względu na spastyczność stóp jeszcze nie chodzi. Porusza się na czworakach lub przytrzymując się mebli.

GIG-ant: Ile pieniędzy jest jeszcze potrzebne aby ją zoperować?
D.J: Dzięki koncertowi „ POMÓŻ JULCE ZROBIĆ PIERWSZY KROK” zebraliśmy bardzo dużą sumę, która pomoże nam zebrać całość pieniędzy na operację. Mimo to na tym się nie skończy jej leczenie. Po tym zabiegu będzie konieczna dalsza rehabilitacja. Planujemy również pojechać na turnus rehabilitacyjny, którego koszt wynosi 5 tys. zł.

GIG-ant: Co dalej z Julką?
D.J: Mamy nadzieję, że po tej operacji i dzięki dalszej intensywnej rehabilitacji Julka zrobi swój pierwszy, prawdziwy, wymarzony krok. Spełni się nie tylko jej marzenie, ale i nasze – rodziców Julki.

GIG-ant: Na kiedy przewidziana jest operacja?
D.J: Operacja jest zaplanowana na 10 marca 2015 r. w Krakowie. Julka musi być na ten czas całkowicie zdrowa. Inaczej zabieg będzie przełożony na inny termin.

GIG-ant: Czy chcieliby państwo komuś podziękować?
D.J:  Chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania koncertu, wszystkim osobom, które występowały, brały udział oraz wszystkim, którzy przybyli na kolędowanie.
Dziękujemy:
Całej już wcześniej wspomnianej rodzinie Durskich
Pani Beacie Wieczorek
Dzieciom z Niepublicznego Przedszkola PUCHATEK w Golinie
Dzieciom ze Szkoły Podstawowej w Golinie
Dzieciom z Zespołu Szkół w Rusku
Uczniom z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży działającego przy Niepublicznym Gimnazjum w Golinie
Młodzieży z Gminnego Ośrodka Kultury w Jaraczewie
Artystom Koźmińskim
Młodzieżowemu zespołowi MGIEŁKA działającym przy kościele w Koźminie
Kołu Seniorów AKTYWNI z Rozdrażewa
Proboszczowi Ks. Januszowi Pytlikowi
oraz wszystkim, którzy pomagali w organizacji, przy bufecie, kiermaszu, licytacji oraz pozostałych atrakcjach.

Z wyrazami ogromnego szacunku
Rodzice Julki

Julce życzymy spełnienia swojego marzenia. Pieniądze na pomoc Julce można wpłacać na konto:
Fundacja ,,Wspólnym Krokiem"
ul. Legnicka 65
nr konta: Bank Zachodni WBK S.A.
W tytule: na leczenie i rehabilitację J/5 Julia Jagodzińska

Tomek Jankowski, 16.02.2015 23:24