Uwaga! Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczka), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej

Jak już pisaliśmy wcześniej, dnia 19.02.2015r. w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Golinie odbyło się zebranie sołeckie wsi Golina i Stefanów. W trakcie zebrania odbyły się wybory nowego sołtysa. Jako jedyny na to stanowisko został zgłoszony Ryszard Żyto. Otrzymał on maksymalną liczbę głosów. Gig-ant postanowił przeprowadzić z nim krótki wywiad.

GIG-ant: Jak ocenia pan przebieg spotkania?
R. Ż.: W mojej ocenie spotkanie miało bardzo sympatyczny przebieg. Nie było konfliktów słownych i nieprzyjemnych komentarzy. Uwagi mieszkańców były trafne i konkretne. Na pewno  w najbliższym czasie podejmę działania, aby je zrealizować.

GIG-ant: Jak ocenia pan frekwencję spotkania?
R. Ż.: Z frekwencji jestem zadowolony, choć chciałbym, aby na zebraniach wiejskich było jak najwięcej mieszkańców. Obecnych było 110 mieszkańców na 1 716 uprawnionych do wyboru sołtysa i rady sołeckiej. Wymagane kworum do wyborów to 34 osoby.

GIG-ant: Co stawia sobie pan za cel w tej kadencji?

R. Ż.: Tak jak w latach poprzednich głównym celem jest bezpieczeństwo mieszkańców. Bezpieczna droga dzieci do szkoły, chodniki przy drogach oraz ich oświetlenie, a także przebudowa skrzyżowania ulic Zakrzewskiej i Stefanowskiej z ul. Jarocińską. Celem, który pojawia się w budżecie gminy i znika jest budowa dróg na osiedlu Piaskowym. Wymagający dużych nakładów finansowych projekt, w tej kadencji powinien powstać i być zrealizowany. Wszystko w rękach burmistrza i Rady Miejskiej, ponieważ tam zapadają decyzje.

GIG-ant: Co według pana jest do zmiany w naszej miejscowości?
R. Ż.: 
Golina jest w powiecie największym miejscem pracy, a dla przyjeżdżających do pracy nie ma parkingów, dlatego to trzeba zmienić. Znaki zakazu zatrzymywania się i postoju tego nie rozwiążą, potrzebny jest parking.

GIG-ant: W pańskiej opinii co było strzałem w dziesiątkę w poprzedniej kadencji, a co największym kitem?
R. Ż.: Myślę, że powstanie sygnalizacji świetlnej na przejściach dla pieszych na ul. Jarocińskiej jest najważniejsze. Poza tym rewitalizacja otoczenia przy kościele też zasługuje na podkreślenie. No i ogólny wygląd sołectwa poprzez nowe drogi, oświetlenie i skwery. Takim powiedzmy kitem, ale nie do końca, dlatego że mieszkańcy też z tego skorzystali, jest uzbrajanie strefy inwestycyjnej.

GIG-ant: Jakie imprezy są planowane w tym roku w naszej miejscowości?
R. Ż.: R. Ż.: Z imprez zaplanowanych na ten rok to 31 maja odbędzie się tradycyjnie majówka w połączeniu z innymi imprezami okolicznościowymi. Na 15 sierpnia planowane są dożynki wiejskie, ale w jakiej formie - jeszcze nie wiem. To na pewno nie są wszystkie imprezy w sołectwie, ponieważ rok 2015 jest rokiem jubileuszowym samorządu.

Alicja Zaworska i Magdalena Mikołajczak

Fot. KEDAR Radosław Żyto

Magdalena Mikołajczak, 26.02.2015 21:41
0,

539


Komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego wpisu.

Dodaj komentarz