11 kwietnia 2014 roku w Jarocińskim Ośrodku Kultury odbyła się X edycja Gminnego Konkursu pt."Akademia Pana Brzechwy i Tuwima". Konkurs - jak mówią organizatorzy - powstał na radzie pedagogicznej jako wspólny pomysł. Na  początku była to część recytatorska, w późniejszych czasach nauczyciele dołączyli jeszcze część plastyczną.Konkurs był z roku na rok organizacyjnie ulepszany i wzbogacany o nowe dziedziny. Zawsze cieszył się dużą popularnością i dobrą renomą. Jest to jedyny konkurs recytatorski w powiecie jarocińskim, na który dzieci tak licznie przybywają w przebraniach jak na bal. Wiele dzieci wyjeżdżając z konkursu pytało, czy będzie następna edycja.  Jest to ogromną satysfakcja dla organizatorów, ponieważ Akademia powstała właśnie dla dzieci.

Byłam sama uczestniczką i pamiętam, że atmosfera zawsze była sympatyczna. Ten konkurs dał mi wielu nowych kolegów i otworzył mnie bardziej na świat. Jestem dumna, że mogłam brać w nim udział. Opinie innych uczestników są podobne :

Ola: Pamiętam, że zawsze przychodziłam do mojej wychowawczyni i wypytywałam się, kiedy w końcu będzie konkurs w Siedleminie. Zawsze miałam tysiąc pomysłów i nie wiedziałam, co wybrać.Bardzo chętnie jeździłam do Siedlemina. To najlepszy konkurs, na którym byłam!

Zuzia: Najbardziej w tym konkursie podobały mi się przebrania. Szkoda, że jest tylko jeden taki konkurs.

Weronika: Akademia Pana Brzechwy i Tuwima to konkurs marzeń.

Adam: Podobało mi się malowanie na żywo, bardzo fajna sprawa.

Jak widać nie tylko mnie konkurs się bardzo podobał. Uczestnicy z naszej szkoły zawsze zajmują w nim czołowe miejsca. W tym roku nagrodę otrzymali Weronika Parzysz klasy VI i Olivia Wieczorek z klasy V.  Wszyscy mamy nadzieję,  że konkurs będzie jeszcze trwał przez kolejne lata,  a dzieci będą mogły się dobrze bawić.

Wiktoria Górnaś

Tomek Jankowski, 11.05.2014 11:27