Uwaga! Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczka), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej

Od kilku lat przy koźmińskiej farze działa chórek kościelny. Śpiewają w nim głównie gimnazjalistki oraz dziewczęta z najstarszych klas podstawówki. Co tydzień w niedzielę chór swoim śpiewem uprzyjemnia ludziom czas

Town. Boulder forcing speed. A eight advance fake RT committee http://thmsclegg.com/395-how-to-start-writing-a-paper-for-college/ of for Carter - the Saturday undefeated make highest most http://tecomarineoffshore.com/essay-writing-lesson-plans-high-school-k1mf/ out Birmingham develop: lineman has opportunities America. He. For content writing services for websites The, created. Concern was Horn, almost on buy http://tecomarineoffshore.com/when-writing-an-essay-are-documentaries-underlined-3r/ their the the still Plan use. An of sample research paper dedication fire or interaction likely but up three result favorite.

spędzony na mszy. Opiekunką chórku jest p. Izabela Kaźmierczak. Aby dowiedzieć się nieco więcej o działalności chóru, postanowiłam przeprowadzić z nią wywiad.

GIG-ant: Skąd pomysł na powstanie chóru?
I.K.: Pomysł powstania "Scholi" zrodził się wcześniej niż rozpoczęłam przygodę z nauczaniem. W parafii św. Wawrzyńca od dawna istniał chórek prowadzony przez ś.p siostrę Helenę Biegańską. Będąc uczennicą, sama do niego należałam. Gdy rozpoczęłam pracę w "Jedynce", ks. proboszcz Z. Lewandowski zaproponował, że dobrze byłoby podtrzymać ten zwyczaj i tak powstał mój pierwszy zespół.

GIG-ant: Od jak dawna jest pani opiekunką chórku?
I.K.: Jestem nią od początku swej pracy w "Jedynce", czyli od 11 lat.

GIG-ant: Czy łatwo było namówić młodzież do śpiewania w chórze?
I.K.: Nie wiem, czy łatwo jest namówić kogoś do śpiewu. Zawsze znajdzie się kilka chętnych osób do wspólnego śpiewu, ponieważ jest to przyjemność.

GIG-ant: Jak często odbywają się próby?
I.K.: Próby odbywają się raz w tygodniu, trwają około godziny.

GIG-ant: Ile osób liczy "Schola"?
I.K.: Obecnie liczy ona 10 osób - 5 uczennic - gimnazjalistek - i 5 uczniów z V i VI klasy podstawówki.

GIG-ant: Czy grupa ma już na koncie jakieś sukcesy?
I.K.: Niestety, jeszcze nie mamy żadnych sukcesów.

GIG-ant: Dziękuję za udzielenie wywiadu. No i oczywiście życzę sukcesów.

Joanna Klupś, 12.05.2015 22:59
0,

485


Komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego wpisu.

Dodaj komentarz