Uwaga! Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczka), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej

Nasza szkoła może się poszczycić  wysokim poziomie sportowym. Reprezentanci golińskiego gimnazjum w ciągu kilku ostatnich tygodni odnieśli kilka spektakularnych sukcesów, podtrzymując dobrą markę i nawiązując do sukcesów swych poprzedników.

Zacznijmy od tenisa stołowego. Jak wiadomo tej dyscypliny u nas w szkole się nie uprawia powszechnie, nie jest on dla nas sportem wiodącym, lecz w tym roku postanowiliśmy spróbować sił również i w tej grze. Najpierw  odbyły się mistrzostwa gimnazjum w tenisie, aby wyłonić trójkę najlepszych dziewcząt oraz chłopców, którzy reprezentować będą naszą szkołę  w mistrzostwach powiatu. Zawody powiatowe odbyły się 30 października w Gimnazjum nr 1 w Jarocinie. Szkołę reprezentowali wśród dziewcząt Wiktoria Górnaś, Weronika Kubiak oraz Eliza Strzykalska, wśród chłopców Patryk Mankiewicz, Kacper Mizera oraz Arkadiusz Skrzypek. Oba zespoły wywalczyły miejsce na podium, a dziewczęta uzyskały awans do mistrzostw rejonowych. Zawody rejonowe odbyły się 7 listopada w Dominowie. Nasza reprezentacja w niezmienionym składzie zajęła 5. miejsce, co jest bardzo zadowalającym wynikiem.

Oto krótkie rozmowy z zawodnikami - Wiktorią Gornaś oraz Kacprem Mizerą.

gornas

GIG-ant: Jaka panowała atmosfera na zawodach?
Wiktoria Górnaś: Atmosfera była bardzo pozytywna. Poznaliśmy kilka sympatycznych osób, ogólnie bardzo na plus.

GIG-ant: Jak oceniasz waszą grę na tle innych drużyn?
W.G.: Dawałyśmy z siebie wszystko i myślę, że zrobiłyśmy, co byłyśmy w stanie zrobić.

GIG-ant: Co było waszą mocną stroną?
W.G.: Naszą mocną stroną była koncentracja.

mizera

GIG-ant: Jak oceniasz grę waszej drużyny?
Kacper Mizera:  Nasza drużyna popełniała błędy, ale  myślę ,że graliśmy dobrze, więc jestem zadowolony z rezultatu, jaki osiągnęliśmy.

GIG-ant: Czego zabrakło wam do awansu?
K.M.:W przed ostatnim meczu przegraliśmy z Wilkowyją. W tym meczu brakowało nam wykończenia akcji i pewności siebie.

GIG-ant: Jesteś zadowolony z wyniku, jaki osiągnęliście?
K.M.: Oczywiście, naszą grę oceniam bardzo dobrze. Zajęliśmy 3 miejsce, ale przechodziły dwie drużyny, więc jest ten niedosyt.

 

Kolejnymi zawodami, w których nasi sportowcy również zajęli miejsca na podium i powtórzyli sytuację z zeszłego roku były mistrzostwa w badmintona. Tegorocznymi medalistkami były wśród dziewcząt Eliza Strzykalska, która obroniła tytuł mistrzyni z zeszłego roku, Wiktoria Sierszuła oraz Marysia Burdziąg. Mistrzostwa powiatu dziewcząt odbyły się 6 listopada w Wilkowyi. Nasze reprezentantki trafiły do grupy z Gimnazjum nr 5 Jarocin oraz Gimnazjum Wilkowyja. Z grupy wyszły na drugim miejscu ustępując gospodarzom tych zawodów. W półfinale dziewczęta uległy Gimnazjum nr 1 Jarocin, po bardzo zaciętej rywalizacji. Ostatecznie nasze reprezentantki zajęły trzecie miejsce w powiecie.

Poniżej rozmowa z Elizą Strzykalską 

GIG-ant: Jak przygotowywałaś się do zawodów?
E.S.: Do zawodów wraz z koleżankami przygotowywałam się poprzez uczęszczanie na zajęcia SKS, odbywały się one dwa razu w tygodniu.

GIG-ant: Jak oceniasz waszą grę na zawodach?
E.S.: Nasza gra na zawodach była dobra, lecz popełnialiśmy zbyt dużo błędów, co od razu wykorzystywał przeciwnik. Myślę, że nie grałyśmy na miarę swoich możliwości, bo potrafimy grać lepiej.

GIG-ant: Jesteś zadowolona z wyniku, jaki osiągnęłyście?
E.S.: Wynik zawsze mógłby być lepszy, ale wywalczyłyśmy trzecie miejsce, a więc jestem zadowolona.

strzykalska

Przejdźmy do chłopców. Szkołę w zawodach powiatowych reprezentowali Adrian Lisiecki, Bartosz Mencel oraz Patryk Mankiewicz. Mistrzostwa powiatu chłopców odbyły się 5 listopada w Wilkowyi. W rozgrywkach wzięły udział cztery szkoły: Gimnazjum Wilkowyja, Gimnazjum 1 Jarocin, Gimnazjum  5 Jarocin, Gimnazjum Golina. W zawodach wzięli udział również dwa zespoły PK. Goliński zespół PK wystartował w składzie złożonym z chłopców z klas drugich czyli Miłosza Wachowiaka, Kacpra Mizery oraz Łukasza Walczaka. Nasi reprezentanci zajęli drugie miejsce, co dawało awans do zawodów rejonowych.

Czas na REJON. Skład zmieniony. Patryka Mankiewicza zmienił świetnie grający Miłosz Wachowiak. Chłopcy walczyli o jak najlepsze miejsce w tabeli.  Jednak zabrakło im doświadczenia. Ostatecznie zajęli 5. miejsce, które jest zadawalające.

Oto rozmowa z Miłoszem Wachowiakiem .

GIG-ant: Jak oceniasz poziom rywalizacji na zawodach?
Miłosz Wachowiak: Jeśli chodzi o zawody powiatowe, to nie oszukujmy się - rywalizacja nie była zbyt wielka. Najlepszym przeciwnikiem był zespół z Wilkowyi, który wygrał turniej, a na zawodach rejonowych zajął drugie miejsce. Porównując powiat i rejon można zauważyć różnice w poziomie gry. Rywalizacja w dawnej stolicy Polski była bardzo zacięta. Liczył się każdy punkt.

GIG-ant: Czego wam zabrakło?
M.W.: Osobiście uważam, że zabrakło nam charyzmy i ducha walki, gdyż umiejętnościami dużo nie odstawaliśmy od innych zespołów, lecz popełnialiśmy wiele prostych błędów.

GIG-ant: Jesteś zadowolony z wyniku, jaki osiągnęliście?
M.W.: Ja tak, na pewno jestem z nas zadowolony, lecz nie wykorzystaliśmy w pełni swoich możliwości. Czy trener jest zadowolony (pan S.Waszkiewicz) - nie wiem...

wachowaiak

Kolejnymi zawodami, w jakich nasi sportowcy odnieśli sukces, były zawody w halowej piłce nożnej, które odbyły się 7 listopada w Gimnazjum nr 5 w Jarocinie. W wydarzeniu wzięło udział siedem szkół. Powtórzyła się sytuacja sprzed lat. Nasi chłopcy zajęli drugie miejsce, przegrywając w finale z gospodarzami. Golinę reprezentowali: Bartosz Kubiak, Miłosz Wachowiak, Szymon Kościelniak, Kacper Mizera, Łukasz Walczak, Adam Bryll, Patryk Mankiewicz, Bartosz Mencel, Mikołaj Taszarek, Kacper Radomski.

Myślę, że każdy sportowiec z naszego gimnazjum zasługuje na wyróżnienie i uznanie, ponieważ poświęca reprezentowaniu szkoły  bardzo dużo pracy i wysiłku, aby osiągać dobre wyniki.

Maria Burdziąg

Tomek Jankowski, 25.11.2014 01:14
4,

964


Komentarze:

#1. Filip Jankowski: 25.11.2014 18:28

Chińczyk-koszulka bitch please XD

#2. ula: 26.11.2014 22:08

Gratuluję wszystkim sportowcom i życzę wielu sukcesów!!!!!

#3. S. Waszkiewicz: 27.11.2014 23:48

Sportowcy, praca, zaangażowanie, sumienność a sukcesy same przyjdą. Bycie sportowcem to świetna sprawa a także zabawa. Gratuluje wszystkim naszym reprezentantom. Wkrótce kolejne wyzwania. Walczymy dalej o sportowy honor naszej szkoły. TRENER

#4. Jan Nowak: 28.11.2014 09:21

Jan Nowak

Dodaj komentarz