Jak co roku w naszej szkole została zorganizowana akcja pt. „Sprzątanie świata”. Objęła ona swoim zasięgiem nie tylko uczniów szkoły podstawowej, ale także gimnazjum.

Inicjatorkami akcji były panie Emilia Marchwiak i Paulina Kubasik. Najpierw odbyły się apele, na których zostały zaprezentowane plakaty oraz piosenki o środowisku. Po nich wyruszyliśmy w teren, aby oczyścić naszą małą ojczyznę. Szkoła podstawowa ruszyła sprzątać wieś, by oczyścić ją ze zbędnych śmieci w rowach, lasach oraz w przydrożnych pasach zieleni. Gimnazjum postanowiło posprzątać swój mały świat – czyli teren szkoły oraz boisko Gromu.

Przeciętny człowiek produkuje około 250kg śmieci rocznie. Powinniśmy wyrzucać je w miejsca do tego przeznaczone, a byle gdzie!

Opinia uczennicy klasy III naszego gimnazjum:

Uważam, że to bardzo pożyteczna akcja. Tym bardziej w czasach, jakich żyjemy teraz – wszędzie leżą śmieci, a powietrze jest zanieczyszczone. Akcja na pewno ratuje naszą ziemię i uświadamia młodszym mieszkańcom, jak ważne jest nie tylko to, co jest ich, lecz także nasze wspólne najbliższe otoczenie. Dostrzegają pozytywy dbania o środowisko, uczą się pracy w grupie podczas wspólnego zbierania śmieci, a my wszyscy przy okazji mamy dużo frajdy.

Agata Barczak

Tomek Jankowski, 03.10.2013 09:56