Wywiad z Elżbietą Andrzejczak, nową przewodniczącą Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Golinie.

GIG-ant: Skąd taka decyzja, by zostać przewodniczącą rady rodziców?
E.A.:Przewodniczący, jak i cały zarząd oraz komisja rewizyjna Rady Rodziców, wybierany jest na pierwszym zebraniu Rady Rodziców w nowym roku szkolnym, wiec jest to decyzja większości członków, a nie jednej osoby.

GIG-ant: Jak pani czuję się w tej roli?
E.A.: Tak naprawdę to czy pełnię funkcję przewodniczącej, czy nie czuję się świetnie, kiedy mogę działać społecznie. Od dłuższego czasy sprawia mi to ogromna satysfakcję.

GIG-ant: Czy od zawsze mieszka pani w Golinie?
E.A.: Tak, w Golinie mieszkam od urodzenia; tu też chodziłam do szkoły. Mam duży sentyment do tego budynku...

GIG-ant: Czy chciałaby pani wprowadzić jakieś zmiany w szkole? Jeśli tak, to jakie?
E.A.: Pomysłów, a przede wszystkim potrzebnych zmian,  jest wiele, ale jak już wspomniałam - takie decyzję podejmiemy wspólnie na zebraniach i co ważne w ścisłym porozumieniu z panią dyrektor bo któż lepiej zna potrzeby szkoły ?

GIG-ant: Ma pani... korzyści z  pełnienia tej funkcji?
E.A.: Na pewno tak, i to korzyści nieocenione, bo do jakiej korzyści można zaliczyć zadowolenie z wykonywanej pracy, kiedy można wywołać radość na twarzy drugiego człowieka.

GIG-ant: Czy to była dobra decyzja?
E.A.: Nie żałuję podejmowanych decyzji; staram się sprostać oczekiwaniom, ale myślę, że w pełni na to pytanie odpowie Rada Rodziców na końcu roku szkolnego .

Gig-ant: Dziękuje bardzo za wywiad i życzę powodzenia w nowej roli.

Tomek Jankowski, 22.10.2014 23:01