Uwaga! Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczka), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej

Dobrzyca, Ostrów Wlkp., Jaraczewo i Pleszew – w tych miejscowościach odbyły się konkursy piosenki. Uczniowie ze szkoły podstawowej startowali w nich z dużymi sukcesami.

Wspomniane konkursy odbyły się na przestrzeni zaledwie kilku tygodni. Nasi uczniowie brali w nich udział zdobywając laury i cenne doświadczenie związane z występami na scenie.

Dobrzyca

Tu odbył się VI Ogólnopolski Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Vocaliada 2013”. Startowało blisko 50 uczestników.

Naszą szkołę reprezentowali: Kamil Podsadny i Justyna Krawczyk (obydwoje z klasy II) oraz Aleksandra Przybylska (kl. V). Z naszej szkoły udział wzięła jeszcze Anna Jelak (kl. V), która uczestniczy w zajęciach w Jarocińskim Ośrodku Kultury.

Ostrów Wielkopolski

XVI Edycja Konkursu Piosenki Religijnej „Cecyliada” po raz pierwszy odbyła się z naszym udziałem. Konkurs ma formułę otwartą – dzięki temu mogą w nim brać udział uczniowie z różnych stron kraju. Uczniowie z golińskiej podstawówki byli jedynymi reprezentantami Ziemi Jarocińskiej. A byli to: Kamil Podsadny i Olivia Wieczorek.

Jaraczewo

W sali Gminnego Ośrodku Kultury w Jaraczewie odbył się I Przegląd Piosenki Patriotycznej „Bogurodzica”. Uczestników w czterech kategoriach wiekowych oceniało aż pięcioosobowe jury. Szkołę podstawową w Golinie reprezentowała Anna Jelak z klasy V. Organizatorzy zapowiadają kolejne edycje, chcąc w ten sposób propagować patriotyzm w młodym pokoleniu.

Pleszew

W Kinie „Hel” odbył się XII Festiwal Piosenki Religijnej, który od roku ubiegłego ma charakter ogólnopolski. Uczestników w czterech kategoriach wiekowych oceniało czteroosobowe jury. Szkołę podstawową w Golinie reprezentowała Olivia Wieczorek z klasy V.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

A teraz to co najważniejsze – czyli wyniki konkursów:

 

„Vocaliada 2013”

1 miejsce - Kamil Podsadny (kategoria 7 – 9 lat)

2 miejsce – Anna Jelak (kategoria 10 – 12 lat)

„Cecyliada 2013”

Olivia Wieczorek zakwalifikowała się do gali finałowej

„Bogurodzica”.

1 miejsce - Anna Jelak (kategoria klasy IV – VI)

XII Festiwal Piosenki Religijnej

2 miejsce - Olivia Wieczorek (kategoria klasy IV – VI)

Serdecznie gratulujemy tych sukcesów, zarówno uczestnikom konkursów, jak i ich opiekunom.

Tomek Jankowski, 26.11.2013 13:57
0,

820


Komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego wpisu.

Dodaj komentarz