Uwaga! Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczka), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej

23 stycznia w hotelu "Pod Szyszkami" odbyła się V koźmińska Gala Sportu. Wśród laureatek znalazła się uczennica golińskiego gimnazjum.

Ta impreza ma na celu podsumowanie aktywności sportowej za rok 2017 i wyłonić najlepszych sportowców tego roku. Zebranych gości przywitał Sławomir Gruchała dyrektor GOS, który podsumował sportowy rok 2017. Wśród zgromadzonych sportowców na V Gali Sportu znalazła się też nasza koleżanka szkolna Katarzyna Półrolniczak. Kasia jest uczennicą Niepublicznego Gimnazjum im. Ks. Piotra Wawrzyniaka w Golinie. Reprezentuje też UKS Grom Golina. Podczas V Gali Sportowej Kasia zajęła III miejsce w plebiscycie na najlepszego sportowca gminy i miasta Koźmin. GIG-ant postanowił przeprowadzić rozmowę z Katarzyną Półrolniczak.

GIG-ant: Kiedy zaczęłaś uprawiać taekwondo?
K.P.: Przygodę ze sportem zaczęłam od najmłodszych lat, a dokładnie taekwondo trenuję już 8 lat.

GIG-ant: Co cię zafascynowało w taekwondo?
K.P.: Zafascynowała mnie chęć rywalizacji, zwycięstw, możliwość rozładowania energii w pożyteczny i bezpieczny sposób.

GIG-ant: Czy kochasz to, co robisz?
K.P.: Czy kocham to, co robię to chyba pytanie retoryczne. Ale odpowiadam: TAK. Ale teraz większą radość sprawia mi bieganie.

GIG-ant: Jakie są twoje plany związane z taekwondo?
K.P.: Myślę, że tak jak u każdego zawodnika - z zawodów na zawody stawać na wyższym miejscu podium i wygrywać z lepszymi od siebie.

GIG-ant: Kto jest twoim sportowym idolem?
K.P.: Nie mam określonego idola, staram się być po prostu lepszą wersją siebie i nie zważać na to, co mówią inni.

GIG-ant: Czy oprócz taekwondo interesujesz się innymi dyscyplinami sportu?
K.P.: Tak. W szczególności są to biegi. Lubię grać też w piłkę ręczną. Wyniki z biegów również przyczyniły się do zajęcia III miejsca w plebiscycie.

GIG-ant: Kto zgłosił twoja kandydaturę do plebiscytu?
K.P.: Zgłosił mnie klub, który reprezentuję - MUKS Białe Tygrysy Jarocin.

GIG-ant: Co czułaś, jakie emocje, gdy zajęłaś trzecie miejsce w gali sportu?
K.P. Czułam radość,satysfakcję oraz stres; byłam bardzo dumna z siebie.

GIG-ant: Komu chciałabyś podziękować ?
K.P.: Chciałabym podziękować wszystkim osobom,które dołożyły cegiełkę w zbudowaniu tylu sukcesów: rodzinie,przyjaciołom,trenerce Józefinie oraz trenerowi Sebastianowi, który jest również nauczycielem wychowania fizycznego. Po prostu dziękuję za wsparcie.

Zachęcamy wszystkich do uprawiania sportu, a Kasi życzymy aby rozwijała swoją pasję i osiągała zamierzone cele. Życzymy kolejnych sukcesów!

FOTO:  Magdalena Walczak.

Magdalena Walczak, 28.01.2018 14:55
0,

428


Komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego wpisu.

Dodaj komentarz