Uwaga! Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczka), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej

Obchody Święta Niepodległości w Jarocinie, Golinie i naszej szkole.

Z okazji Święta Niepodległości 9 listopada odbyła się uroczysta msza w intencji narodu i powstańców wielkopolskich w kościele pw. Chrystusa Króla. Po mszy uczestnicy wraz żołnierzami z 16. jarocińskiego batalionu remontu lotnisk i licznymi pocztami sztandarowymi, udali się na jarociński rynek, gdzie odbył się capstrzyk, a później śpiewanie piosenek patriotycznych. W uroczystości brał udział poczet sztandarowy naszej szkoły. Tego samego dnia odbyła się coroczna akcja “Obudzić śpiących”. Dzień wcześniej miał miejsce IX Bieg Niepodległości. Natomiast 10 listopada miał miejsce piknik militarny na jarocińskim rynku, przygotowany przez jarocińską jednostkę wojskową. W Święto Niepodległości z samego rana odbył się Sztafetowy Rajd Rowerowy dla Niepodległej. O 10.00 odbył się msza święta w Mieszkowie, a później złożenie kwiatów pod pomnikiem gen.Stanisława Taczaka. O godzinie 12.00 była msza w kościele pw. Św. Marcina. Jak co roku na rynku można było poczęstować się rogalem i zobaczyć św. Marcina na koniu. Wieczorem odbył się koncert zespołu Enej.

zdjęcie 6

11 listopada, w kościele, w naszej miejscowości, odbyła się uroczystość z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. O godzinie 8.00 zaczęła się msza z udziałem pocztów sztandarowych. Po niej był przemarsz pod groby powstańców i ks. Szczepana Toboły, złożenie na nich kwiatów i zniczy.

zdjęcie 7

We wtorek 12 listopada w naszej szkole odbyły się obchody uroczystości 101-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym roku tę uroczystości nie były takie jak zawsze. Nie było śpiewania hymnu , wierszyków itp. Zamiast tego klasy V-VIII miały za zadanie zrobić krótką scenkę na wylosowany temat. Każdy z tematów dotyczył odzyskania niepodległości i nawiązywał do historii. Klasa II zaśpiewała patriotyczną pieśń, a na końcu wspólnie odśpiewano Rotę.

Julia Błaszczyk i Dorota Przybylska

Angelika Lisiecka, 02.12.2019 10:29
0,

75


Komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego wpisu.

Dodaj komentarz