Dnia 4 kwietnia 2014 roku w Niepublicznym Gimnazjum im. księdza Piotra Wawrzyniaka w Golinie odbył się Dzień Patrona oraz Dzień Samorządności - święto szkoły podstawowej. Po części oficjalnej rozpoczął się pokaz talentów, na którym zaprezentowali  się wszyscy chętni uczniowie obu naszych  szkół.

Występowali laureaci konkursów recytatorskich i wokalnych, mistrzowie żonglerki piłkami (rewelacyjny M. Wachowiak)  i jojo (A.Gościniak), mistrzyni taekwondo P.Adamkiewicz. Wykonano  poloneza i tańce na wskroś współczesne. Piąta klasa wykonała "Mleczne reggae" -   zwycięski utwór w ogólnopolskim konkursie promującym zdrowe odżywianie się. Na scenie pojawił się też szkolny kabaret. Podobał się duet gitarowy Ola Kowalczyk i Arek Udzik. Każda klasa miała tu swoje pięć minut. W trakcie występów uczniowie klasy pierwszej gimnazjum pod opieką pana Bartosza Palczewskiego przygotowali konkurs wiedzy o naszej szkole i jej patronie. Oczywiście były i nagrody. Zabawa była znakomita, naprawdę trudno się było nudzić. Jak widać talentów wśród naszych uczniów nie brakuję. Dobrze, że mieli dzisiejszego dnia okazję zaprezentować swoje niezwykłe zdolności i pasje.

Postanowiliśmy zapytać jednego z uczniów, co sądzą o całym pokazie.

Uczeń: Myślę, że było naprawdę super. Nie sądziłam, że w naszej szkole jest tyle talentów.

Gig-ant: Co ci się najbardziej podobało?

Uczeń: Gdy Patrycja Adamkiewicz przełamała pięścią deskę. To było wspaniałe.

A oto występy golińskich talentów w pigułce

Tomek Jankowski, 09.04.2014 00:34