Główne uroczystości z okazji Dnia Patrona Miasta odbyły się w piątek 11 listopada. W samo południe w kościele pw. św. Marcina odprawiona została msza św. w intencji wszystkich mieszkańców Jarocina. Po mszy na rynku burmistrz Adam Pawlicki częstował mieszkańców rogalami. Nie zabrakło też tradycyjnego przejazdu św. Marcina na koniu.
Kolejne uroczystości odbyły sięw Mieszkowie, gdzie o godz. 14:30 zostały złożone kwiaty przy pomniku gen. Stanisława Taczaka. Gościem honorowym Mieszkowskich wydarzeń był Jerzy Gogołkiewicz, wnuk generała Stanisława Taczaka, który dokonał zasadzenia „Dębu Wolności”. Akcja sadzenia dębów realizowana jest w roku 2014 przez Kancelarię Prezydenta RP oraz Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy i odwołuje się wprost do spontanicznego sadzenia „Dębów Niepodległości” w latach 1918-1928. Tego dnia odsłonięta została także tablica upamiętniająca rzeźbiarza Władysława Marcinkowskiego, który urodził się w Mieszkowie.
11 listopada Klub Filmowy JAR zaprezentował swoje najnowsze filmowe prace.
O godzinie 18.00 w jarocińskim ratuszu rozpoczęła się Gala Niepodległościowa. W programie wydarzenia przewidziano ceremonię wręczenia nagród burmistrza im. Stanisława Taczaka zasłużonym dla Ziemi Jarocińskiej oraz rozstrzygnięcie konkursu na najlepszą pracę dyplomową związaną z Ziemią Jarocińską. Zgromadzonym rodzinom przedstawicielom rodzin, których członkowie w okresie II wojny św. zaangażowani byli w działalność konspiracyjną, burmistrz Jarocina wręczył symboliczne znaki Polski Walczącej. Podobnie jak przyznawane wcześniej krzyże powstańcze, tzw. „kotwice PW”, przeznaczone są do oznakowania mogił bohaterskich żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego, znajdujących się na cmentarzach ziemi jarocińskiej. W części artystycznej wystąpili uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej w Jarocinie.
472
Jeszcze nikt nie skomentował tego wpisu.