Uwaga! Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczka), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej

Ostatnio w naszej szkole wiele się dzieje. Hol wywrócono do góry nogami - w związku z przyjściem sześciolatków do szkoły we wrześniu 2014 roku. Ponadto rok 2013 się zakończył i należałoby zrobić małe jego podsumowanie. W tym celu przeprowadziłem wywiad z p. Urszulą Kowalczyk – dyrektor obu golińskich szkół.

 

GIG-ant: Czy rok 2013 był dobry dla obu golińskich szkół ?

Urszula Kowalczyk: Tak, był dobry dla obu szkół, chociaż wiadomo, że zawsze może być lepiej. Dotyczy to zwłaszcza sfery finansowej, bo nie wszystko udało się zrealizować. Na przykład parkingu przyszkolnego, o którego realizację staramy się już siedem lat.

GIG-ant: Największe sukcesy 2013 roku ?

U.K.:  Przede wszystkim były sukcesy szkolne. Mieliśmy wielu laureatów konkursów, szczególnie muzycznych, recytatorskich, fotograficznych, sportowych. Można o tym na bieżąco czytać zaglądając na stronę www.szkolagolina.pl.  Dla gimnazjum z kolei był to kolejny rok świetnych wyników z egzaminów gimnazjalnych,  bardzo dobre wyniki uzyskali też uczniowie klasy VI. Odnieśliśmy wiele sukcesów w olimpiadach i konkursach przedmiotowych, braliśmy udział w uroczystościach pozaszkolnych oraz byliśmy ich organizatorami. Mam tu na myśli Glan Fan Festiwal, Widowisko 95, Festiwal Piosenki Gimnazjalnej i I Międzyszkolny Festiwal Piosenki dla Szkół Podstawowych, Omnibus Humanistyczny, a w sporcie Polska Biega oraz Mityng Lekkoatletyczny Szkół Podstawowych i Gimnazjów. Sukcesem inwestycyjnym było wykonanie przyłącza gazu do kuchni oraz budowa toalet dla najmłodszych. Wykonano też nowe przyłącze główne prądu. Szkoła wzbogaciła się też o 15 komputerów stacjonarnych z Agencji Restrukturyzacji Rolnictwa w Poznaniu. Pracownia komputerowa została wyposażona w nowe fotele, a w szatni zainstalowano szafki do wykorzystania przez klasy gimnazjalne. Zakupy sfinansowało Stowarzyszenie ,,Gimnazjum 2000".

GIG-ant: Czy wyniki uzyskane na egzaminach gimnazjalnych i sprawdzianie szóstoklasisty były dobre, satysfakcjonujące ?

U.K.: Tak, były satysfakcjonujące. Złożyło się na to kilka czynników, szczególnie dobra praca nauczycieli i ambicja uczniów.  Co roku analizujemy wyniki prób i właściwych egzaminów zewnętrznych, by wnioski wdrażać do pracy z uczniami w kolejnych latach. To chyba najlepsza recepta na sukces.

GIG-ant: Co pani sądzi na temat przyjścia sześciolatków do szkoły ?

U.K.: Po podpisaniu ustawy przez prezydenta Komorowskiego stało się oczywiste, że do szkoły we wrześniu 2014 roku obowiązkowo przyjdą sześciolatki urodzone do czerwca 2008. Osobiście będę namawiała rodziców, aby przyszły wszystkie i wówczas będą dwie oddzielne klasy. Temat ten poruszę na spotkaniu z rodzicami dzieci sześcioletnich i siedmioletnich, które zaplanowane jest w szkole tuż po feriach.

GIG-ant: Czy szkoła jest przygotowana na przyjście 6-latków we wrześniu 2014 roku ?

U.K.: Oczywiście. Tak naprawdę ostatnim elementem będzie oddanie do użytku wspomnianych wyżej toalet dla najmłodszych uczni

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

GIG-ant: Dlaczego wybrano właśnie hol na budowę toalet dla klasy I ?

U.K.: Ze względu na bliskość ujścia kanalizacji i dostępu wody. Taka decyzja zapadła po konsultacjach z przedstawicielami nadzoru budowlanego oraz z projektantem.

GIG-ant: Zbliżają się ferie. Jakie atrakcje będą przez szkołę zrealizowane w ich trakcie ?

U.K.: Jak co roku odbędzie się balik dla najmłodszych, pokazy bajek, zajęcia przygotowujące do sprawdzianu i egzaminów, zajęcia sportowe, Maraton Filmowy i wile innych. Szczegółowy program pojawi się w tym tygodniu na stronie szkoły. Pewny jest termin 4 lutego jako Dzień Otwartych Drzwi Gimnazjum.

GIG-ant: Czy w 2014 planowane są następne inwestycje ?

U.K.: No pewnie, tylko czekamy na kasę !  Marzę przede wszystkim o realizacji parkingu.

GIG-ant: Co można by było według pani ulepszyć lub zmienić w naszej szkole, by stała się ona jeszcze bardziej przyjazna i atrakcyjniejsza dla nowych uczniów ?

U.K.: Brakuje nam teraz holu i miejsca na apele oraz zwyczajnie do ,, posiedzenia". Mam i w tej kwestii pewne marzenie, które zdaje się możliwe do spełnienia. Żeby nie zapeszyć, nie powiem nic więcej. Przy okazji tego pytania chciałabym podziękować tym wszystkim, którzy przyczynili się i przyczyniają do realizacji inwestycji, zwłaszcza budowy i wyposażenia toalet oraz do remontu holu - zakładowi BUD-REM z Jarocina, Zakładom Biernacki z Goliny, panu Wojciechowi Rodziakowi z Goliny oraz obu radom rodziców golińskich szkół.

 GIG-ant: Dziękuję za rozmowę.

 

Tomek Jankowski, 26.01.2014 15:18
0,

1104


Komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego wpisu.

Dodaj komentarz